Haziran ayına girmemizle birlikte 2016 yazı da resmen başladı. Önümüzdeki üç ayda vizyona şahane filmler girecek. Bunlar arasında uyarlamalar, devam filmleri, animasyon yapımlar, tarihi işler yer alıyor. Takvimde yer alan 81 filmden 18 tanesini kaçırmamanızı tavsiye ediyoruz!

Buyurun…

VİZYONDAKİLER

Zootopia (Zootropolis: Hayvanlar Şehri)

Disney’in bu animasyon filmi her türden hayvanın birlikte huzur içinde yaşadığı Zootopia isminde bir büyük şehir hayal ediyor. Bu büyük dünyada  Judy Hoops, polis ekibine katılan ilk tavşan oluyor. Hızla öğrense de, bu alanda başarılı olmak oldukça zor. Kendini kanıtlamak isteyen Judy, alışılmadık bir müttefik buluyor.

X-Men: Apocalypse

Marvel çizgi romanlarından 20th Century Fox tarafından uyarlanan yapımda çok yaşlı bir mutant olan Apocalypse uzun bir zamanın ardından uyanıyor. Amacıysa Dünya’yı ele geçirip, kendi liderliğinde mutantların hüküm sürdüğü bir sistem kurmak… X-Men ekibi onun amacına ulaşamaması için kolları sıvıyor. Henüz öğrenciliği bitirmemiş olan genç ekibe Mystique liderlik ediyor. Böylece X-Men ekibi için yeni bir dönem başlıyor.

GELECEK PROGRAM

Me Before You (Senden Önce Ben) – 17 Haziran

Jojo Moyes‘in aynı isimli kitabından uyarlanan Me Before You’da başrolleri Emilia Clarke ve Sam Claflin paylaşıyor. Bu hikaye Will Traynor ve Lou Clark karakterlerinin etrafında dönüyor. Hiçbir işte tutunamayan Lou, hasta bakıcılığını denemeye karar veriyor. İlgileneceği Will de geçirdiği bir kaza sonucu tekerlekli sandalyeye mahkum olmuş bir adam. Artık anlamsızlaştığını düşündüğü yaşamı Lou ile değişiyor. Başta pek iyi anlaşamayan bu iki insan zaman geçtikçe birbirine aşık oluyor. Böylece her ikisi için de hayatlarının farklı bir dönemi başlamış oluyor.

Robinson Crusoe – 17 Haziran

Vincent Kesteloot ve Ben Stassen tarafından yönetilen bu animasyon yapım Daniel Defoe’nun eskimeyen klasik eserine dayanıyor. Artık neredeyse herkesin bildiği bu hikayeye daha eğlenceli bir bakış açısı katılıyor. Olaylar hayvanların gözünden aktarılıyor.

Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows (Ninja Kaplumbağalar: Gölgelerin İçinden) – 23 Haziran

Ninja Kaplumbağalar ikinci maceralarıyla beyaz perdeye dönüyor. Shredder hapishaneden kaçmasıyla birlikte dünyayı ele geçirme planları yapmaya başlıyor. Hepimizin favorileri olan Bebop ve Rocksteady de Teenage Mutant Ninja Turtles 2 ile hikayeye dahil oluyor.

Independence Day: Resurgence (Kurtuluş Günü 2: Yeni Tehdit) – 24 Haziran

İlk Independence Day filmi 1996 senesinde vizyona girmiş ve büyük ilgi çekmilti. Resurgence, original filmden tam 20 sene sonra geçiyor. Dünya ve insanlık yeni tehditlerle karşı karşıya kalıyor. Bunca zamanlık çalışma ve teknoloji insan ırkını kurtarmaya yetecek mi?

The BFG: The Big Friendly Giant – 1 Temmuz

Roald Dahl’in çok sevilen çocuk kitabından beyaz perdeye uyarlanıyor. Filmin yönetmen koltuğunda Steven Spielberg oturuyor. The BFG genç bir kız, İngiltere’nin kraliçesi ve bir devin hikayesini konu ediyor.

The Legend of Tarzan (Tarzan Efsanesi) –  8 Temmuz

Bizlerin Tarzan ismiyle tanıdığı bu kahraman Afrika ormanlarında vahşi hayvanlarla bir arada büyüyor. Film onun bu hayatı geride bırakmasından sonrasını konu ediyor. O artık John Clayton III ismini kullanarak Londra’da yaşıyor. Artık evli olduğu Jane Potter ile sessiz ve sakin bir hayat istiyor. Kongo parlamentosuna davet edilmesiyle birlikte bu planı alt üst oluyor. İntikam isteyen Belçikalı Kaptan Léon Rom peşine düşüyor. Tarzan’ı bulabilmek için Jane’i kaçırıyor.

Ice Age 5 – (Buz Devri 5 Büyük Çarpışma) – 15 Temmuz

Buz Devri efsanesi devam ediyor. Beşinci film sevimli sincap Scrat’ın kendini beklemediği bir şekilde uzayda bulmasıyla başlıyor. Onun başlattığı olaylar zinciri dünyadakileri tehlikeye atıyor. Manny ve ekip de kendilerine güvenli bir yer aramak üzere yollara düşüyor.

Jason Bourne – 29 Temmuz

Başrolünde Matt Damon’un yer aldığı Bourne serisi beşinci filmle devam ediyor. Bu yapımda artık geçmişini hatırlayan, bu sebeple de farklı motivasyonlarla hareket eden Jason Bourne olacak. Yapımda Damon’ın yanı sıra Alicia Vikander, Julia Stiles, Tommy Lee Jones, Vincent Cassel gibi isimler rol alacak.

Ghostbusters (Hayalet Avcıları) – 29 Temmuz

Ghostbusters tamamen kadınlardan oluşan oyuncu kadrosuyla sinemalara geri dönüyor. Paul Feig’in yönettiği filmde Melissa McCarthy, Leslie Jones, Kristen Wiig, Kate McKinnon, Sigourney Weaver ve Chris Hemsworth gibi isimler rol alıyor.

The Secret Life of Pets (Evcil Hayvanların Gizli Yaşamı) – 5 Ağustos

llumination Entertainment ve Universal Pictures ortak yapımı olan Evcil Hayvanların Gizli Yaşamı animasyonu geliyor. Bu komedi unsurları içeren yapım evcil hayvanların sahipleri yokken neler yaptığını anlatıyor. Filmde Louis C.K., Eric Stonestreet, Kevin Hart, Jenny Slate, Ellie Kemper, Lake Bell, Dana Carvey gibi isimler seslendirme yapıyor. Türkçe versiyonundaysa Alper Kul ve Çağlar Çorumlu gibi isimler seslendirme kadrosunda yer alıyor.

Suicide Squad (İntihar Timi) – 12 Ağustos

DC çizgi romanlarından uyarlanan bu yapımın yönetmenliğini David Ayer üstleniyor. Bu sefer süper kahramanlar yerine, süper kötülerin maceralarına tanık olacağız. Joker, Harley Quinn, Deadshot, Enchantress, Rick Flagg, Captain Boomerang, Katana, Killer Croc, El Diablo gibi kahramanlar beyaz perdeye taşınacak.

Star Trek Beyond (Star Trek Sonsuzluk) – 26 Ağustos

Star Trek’in sinema macerası üçüncü filmle devam ediyor. Justin Lin’in yönettiği filmde Chris Pine, Simon Pegg, Zachary Quinto, Zoe Saldana, John Cho, Anton Yelchin ve Karl Urban gibi isimleri görüyoruz. Bu yapımın konusu merak uyandırmak amacıyla gizli tutuluyor.

Hands Of Stone – 26 Ağustos

Efsane boksörlerden Roberto Duran’ın hayatı, antrenörü Ray Archel ile arasındaki ilişki bu yapımla birlikte beyaz perdeye aktarılıyor. İlk kez 16 yaşında ringe çıkan Duran’ın filmini Jonathan Jakubowicz yazıp yönetti. Başrollerdeyse Ellen Barkin, Robert De Niro, Ana de Armas gibi isimler yer alıyor.

Max Steel- 26 Ağustos

90’lar animasyon sineması estetiğiyle en son teknoloji bilim kurguyu bir araya getiren Max Steel çok ses getirecek bir yapıma benziyor. Stewart Hendler’in yönettiği yapımda Ben Winchell, Josh Brener, Maria Bello rol alıyor.