Tomorrow, Today

Her ne kadar 50 Cent (Curtis Jackson) Starz kanalında yayımlanan Power’ın yapımcısı ve yaratıcısı olsa da, yeni projelere başlamaktan geri durmuyor.

Curtis Jackson bu aralar kanundışı bir süper kahraman dizisi ortaya çıkarmak için çalışıyor. Yine Starz kanalında yayımlanacak olan bu dizi Tomorrow, Today ismiyle ekranlarda olacak.

Tomorrow, Today ile Şikago’nun güneyinde yaşayan eski bir askeri konu alacak. Hatalı bir kararla hapishaneye gönderilen ana karakterimiz, cani bir doktorun mükemmel insan -ve durdurulamaz bir katil- yaratmak için yaptığı deneylerde kullanılacak. Bir şekilde bu çılgın doktorun elinden kaçan karakterimiz hem onu suçlu bilen bir dünyaya karşı yaşamını sürdürmeye çalışacak hem de yeni keşfettiği yeteneklerini öğrenmeye çalışacak.

 

Jackson yaptığı açıklamada bu projenin onun için çok önemli olduğunu ve yaratımında, yazımında, ekibin kurulmasında ve diğer tüm aşamalarında içinde olmaya devam edeceğini belirtti.

50 Cent’in yarattığı bu kahraman Marvel’ın süper kahramanlarından biri olan Luke Cage ile benzerlikler gösteriyor. Benzer şekilde hapishaneye gönderilen Luke Cage, sadist bir görevlinin adeta oyuncağı olmuştu. Daha sonra ise yine aynı şekilde Doktor Noah Burstein’in hücre yenilenmesi deneylerine katılan Cage, orada çalışan korumanın kötü niyetli bir hareketi sonucu süper-insan gücüne ve dayanıklılığına sahip oluyordu. (Olabildiğince spoiler olmadan yazmaya çalıştım, Luke Cage’in hikayesini tavsiye ederim!)

Şehir ve ana karakterlerdeki birkaç farklılığı saymazsak bu iki dizinin birbirine benzeyeceği kesin. Umuyoruz ki 50 Cent bizlere unutulmayacak bir süper kahraman hikayesi ortaya çıkarır!