jimmy fallon

Golden Globe Awards ya da Türkçe ismiyle Altın Küre Ödülleri’nin 2017 senesindeki sunucusunun Jimmy Fallon olacağı açıklandı.

Amerikalı bir komedyen olan Jimmy Fallon, 2009 senesinde Late Night with Jimmy Fallon programını sunmaya başladı. Ardından 2014’te The Tonight Show Starring Jimmy Fallon programıyla terfi almış oldu. Son yıllarda ünlü isimleri konuk etmesi, keyifli skeçleri ve eğlenceli oyunlarıyla sık sık karşımıza geliyor. Şimdi de 74. Altın Küre Ödülleri’nin sunuculuğunu üstlenecek. Bu kararda ödül töreninin NBC kanalında ekrana gelecek olmasının etkisi de oldukça büyük.

Bildiğiniz gibi geçtiğimiz sene Altın Küre Ödülleri, İngiliz komedyen Ricky Gervais’e emanet edilmişti. Daha önce de bu töreni sunma tecrübesi olan Gervais beklentileri karşılayamadı. Törenin yayını son altı senenin en düşük reytinglerini gördü. Şimdi Jimmy Fallon ile farklı bir deneme gerçekleştirilecek.

Altın Küre Ödülleri’ne dair…

Asıl ismi Golden Globe Award olan törende 93 üyesi bulunan Hollywood Foreign Press Association (HFPA) tarafından seçilen dizi ve filmler ödüllendiriliyor. Ödül töreni 167 ülkede canlı olarak seyredilebiliyor. Genellikle yılın en çok izlenen üç ödül töreninden biri oluyor. İlk Altın Küre Ödülleri 1934 senesinde filmleri baz alınarak dağıtıldı. Etkinlik de 20th Century-Fox stüdyolarında gerçekleştirildi. Ödül törenini her yıl farklı ünlü bir isim sunuyor. Bu kural ilk kez 2010’da Ricky Gervais ile kırıldı. Onu Amy Poehler ve Tina Fey izledi.

Üç saat boyunca devam edecek olan 74. Altın Küre Ödülleri, 8 Ocak Pazar günü dağıtılacak.