Amerika’da ulusal yayın yapan ABC kanalında ekrana gelen Agent Carter dizisi geçtiğimiz ay iptal edildi. Hayranlarını üzen bu gelişmenin ardından acaba dizinin devam edebilmesi için umut var mı?

Agent Carter, Marvel çizgi romanlarından televizyona uyarlanıyordu. Aslen Captain America: The First Avenger filmiyle tanıştığımız Peggy, geçtiğimiz sene kendi mini dizisine kavuşmuştu. Yapımın izleyiciler tarafından çok beğenilmesiyle yapıma ikinci sezon onayı vermişti. Bu yıl ekrana gelen ikinci sezon reytingler açısından kanalın yüzünü güldürmedi. Durum böyle olunca iptal kararı da gecikmedi. Ancak Agent Carter sevenler dizinin farklı bir platformda, özellikle de Netflix’te devam edebileceğini umuyor. Fakat bunun önünde ufak bir engel bulunuyor. Karakteri canlandıran Hayley Atwell, ABC’de gelecek sezon ekrana gelecek olan Conviction’a başrol oldu. Buna rağmen Atwell eğer yapım devam ederse gerekirse hafta sonları çekim yaparak projeyi devam ettireceğini dile getirdi.

Orlando’daki MegaCon’a katılan oyuncu Peggy Carter’i canlandırmaya devam etmek istediğini açıkladı. Ardından sözlerine “Peggy’yi seviyorum. Bu projede birlikte çalıştığım insanları da seviyorum. Hayranlar inanılmaz derecede sıcak ve sevecen. Onu hayranlar için geri getirmek büyük bir onur olur.” şeklinde devam etti.

Peggy ve maceralarını izlemeyi sevenler change.org sitesinde bir imza kampanyası başlattı bile. Şimdiye kadar 116.000 imza toplandı. Ancak şimdiye kadar Agent Carter için olumlu bir adım atılmış gibi görünmüyor.

Öte yandan Atwell potansiyel üçüncü sezon hakkında da ipuçları verdi. Olayların Peggy’nin geçmişine odaklanacağı, onun ailesiyle özellikle de erkek kardeşiyle ilgili enteresan şeylerin yaşanacağını dile getirdi.

Güzel bir kadın rol model yaratan Agent Carter umarız bir şekilde macerasına devam eder.