Mark Ruffalo deyince aklınıza ne geliyor? Hulk, Bruce Banner falan diyenleriniz elbet olacaktır ancak son zamanlarda yaptığı tontişlikleriyle adeta ailemizin güler yüzlü dedesi o. Biliyorsunuz en son Thor: Ragnarok özel gösteriminde Instagram canlı yayınını açık unutarak biz torunlarına filmin ilk 15 dakikasını dinletmişti. Şimdi de I am Rapaport radyo programında “Amaaan ölümlü dünya” edasıyla dilini tutamamış ve yine yapmış yapacağını…

Programda kendisine sorulan “Çalıştığın oyucular arasında sende en çok etki bırakan hangisi?” sorusuna Joaquin Phoenix diye cevap veriyor. Ancak devam ediyor ve Tilda Swinton’dan (Ancient One) ve Cate Blanchett’ten (Hela) bahsederek bu etkilendiği iki isimle de hala çalıştığını belirtiyor. Şimdi geldik zurnanın zırt dediği yere… Bilindiği üzere Ruffalo’nun bu iki oyuncuyla çekilmekte olan herhangi bir filmi yok. Bu üç oyuncunun da ortak noktası Marvel. Bağlantıları kurup bu üç oyuncunun Infinity War’da birlikte oynadığı çıkarımını yapmak kolay oluyor. Ancak sorun şu: Ancient One ve Hela daha önceki filmlerde ölüyor.

Hela’nın tekrar canlanması çok olası. Çünkü o bir tanrı yani bir nevi ölümsüz. Üstelik çizgi romanlarda Thor, Ragnarok sonrası Asgard’ı Amerika’nın Oklahoma eyaletine taşıyor ve burada Hela da dahil bütün Asgardlıları diriltiyor. Diğer bir olasılık ta Hela’nın öldüğünü tam olarak göremedik. Yani kendisi bir şekilde kaçmış olabilir.

Ancient One’nın durumu biraz daha karmaşık. Çünkü kendisinin Doctor Strange filminde öldüğünü açık açık gördük. Tabii Stan Lee’nin her şeyi dirilten yüce kalemini bir kenara koyarsak kendisini Infinity War’da flashback (geriye dönüş) sahnelerinde görmemiz daha mümkün. Bir de filmde önemli yeri olacak Sonsuzluk Taşları’ndan Zaman Taşı ile olan mazisini göz önünde bulundurduğumuzda bu tezimiz güçleniyor.

Üstelik Infinity War’un yönetmenleri Russo kardeşler CNET için yaptığı açıklamada filmde beklenmedik karakterlerin olacağını söylüyor ve devam ediyor:

“Beklenmedik karakterden kastımız, karakter etkileşimleri, yeni farklı karakterler ve daha önce küçük sahneleri olup bu filmde önemli etkileri olacak karakterlerdir. Bir sürü insan bu sürprizlerden çok hoşlanıyor, bu nedenle hiçbirini sizlerle paylaşmayacağım. Ama sürprizler sizleri bekliyor.”

Russo kardeşler naif duygularla bizi coşturmaya çalışırken diğer bir yandan Ruffalo iki sürpriz karakteri açıkladı bile. Son olarak buradan Marvel yöneticilerinie sesleniyorum, ne olursa olsun kıymayın Ruffalo’muza. İsteyerek yapmıyor, öyle bir insan o. Bu kadar olay olmuş, peki siz ne düşünüyorsunuz?