Disney’in merak uyandıran yeni işlerinden Alice Through the Looking Glass için uzun bir tanıtım seyircilerle paylaşıldı.

Bildiğiniz gibi bu yapım 2010 senesinde vizyona giren Alice in Wonderland ya da Türkçe ismiyle Alice Harikalar Diyarı’nda filminin devamı olacak. Ana kahramanımız Alice uzun yıllar sonra bir aynadan geçerek Harikalar Diyarı’na geri dönecek.

Alice in Wonderland gişede Disney Stüdyoları açısından büyük bir başarı olunca, devam filmi de uzun zamandır bekleniyordu. İlgi çeken bu hikaye Lewis Carroll’un kaleme aldığı aynı isme sahip kitaba dayanıyor. Devam filminin yönetmenliğini James Bobin üstleniyor. Senaryoyu ise Linda Woolverton kaleme alıyor.

Geçen onca zamanda Alice Kingleigh babasının yolundan gidip birkaç senesini denizlerde geçiriyor. Bu maceraranın ardından tekrar Londra’ya dönüyor. Burada sinirli bir ayna buluyor. Bu aynadan geçtiğinde kendisini tekrar Underland’de buluyor. Ancak geçen bunca zamanda tüm dostları bıraktığı gibi kalmıyor. Çılgın Şapkacı kendisi gibi davranmıyor. Onu eski haline döndürmek isteyen Mirana, Alice’i Büyük Saat’e yolluyor. Buradan Zaman Küresi’ni ödünç almasını istiyor. Bu sayede geçmişe dönen Alice dost ve düşmanlarıyla yeniden karşılaşıyor. Zamanı tükenmeden Şapkacı’yı kurtarmak için büyük bir mücadeleye girişiyor.

Alice karakterini ilk filmde olduğu gibi Mia Wasikowska canlandırıyor. Filmde Johnny Depp, Helena Bonham Carter, Anne Hathaway, Sacha Baron Cohen rol alırken Alan Rickman, Stephen Fry, Michael Sheen gibi isimler de seslendirme kadrosunda yer alıyor.

Alice Through the Looking Glass’ın ülkemizde 27 Mayıs’ta vizyona girmesi bekleniyor.