Yönetmenliğini Oscar Ödüllü Robert Zemeckis’in üstlendiği Allied ya da Türkçe ismiyle Müttefik filmindem ilk tanıtım sonunda gün yüzüne çıktı.

Senaryosunu Steven Knight’ın (The Hundred Foot Journey) kaleme aldığı bu tarihi yapımın başrolleridi Brad Pitt ve Marion Cotillard paylaşıyor. Onlara Lizzy Caplan, Matthew Goode, Jared Harris ve Camille Cottin gibi isimler eşlik ediyor.

Allied’ın Konusu Ne?

Müttefik filmi 1942 senesinde geçiyor. Amerikalı bir istihbarat subayı olan Max Vatan’ın (Pitt) Kuzey Afrika’da mücadele veren Fransız direniş savaşçısı Marianne Beausejour (Cotillard) ile tanışıyor. Max’in asıl amacı düşmana büyük bir zarar vermek, daha açık konuşmak gerekirse Alman büyükelçisini öldürmek… Bu sebeple Casablanca’da hazırlıklarını yapıyor. Ancak Marianne ile tanışması işleri zorlu bir hale sokuyor. İkili burada düşmanlarına karşı bir tehlikeyi atlatabilmek için evli gibi davranıyor. Bu durum da aralarında bir yakınlaşma yaşanmasına neden oluyor. Giderek birbirlerine aşık olan ikili daha sonra Londra’da yeniden karşılaşıyor. Çevrelerinde yaşanan tüm olumsuzluklara ve kafalarındaki soru işaretlerine rağmen tekrar bir araya geliyorlar.

Ünlü oyuncular Brad Pitt ile Marrion Cotillard’ı bir araya getiren projenin yapımcılığını Denis O’Sullivan, Jack Rapke , Jackie Levine ve Patrick McCormick gibi isimler üstleniyor.

GK Films ve ImageMovers tarafından beyaz perdeye taşınan yapım ünlü oyuncu kadrosu sebebiyle şimdiden büyük ilgi görüyor. Dağıtımcılığını Paramount Pictures’ın üstlendiği Allied, ülkemizde Müttefik ismiyle 25 Kasım’da gösterime başlayacak.