american horror story

Amerika’da kablolu yayıncılık yapan FX kanalında ekrana gelen American Horror Story’nin eylül ayında döneceği ortaya çıktı.

Yayın hayatına 2011 senesinde başlayan diziyi Brad Falchuk ve Ryan Murphy birlikte yarattı. İkili aynı zamanda Scream Queens ve Glee gibi yapımlarda da beraber çalışmıştı. American Horror Story bir antoloji dizisi olmasıyla dikkat çekiyor. Yani her sezonda genellikle aynı oyuncularla, farklı hikayeler anlatıyor. Bu şekilde beş sezondur ekrana gelen yapım farklı birçok konuyu ekrana taşıdı, değişik karakterlerle tanışmamızı sağladı.

Beşinci sezon American Horror Story: Hotel ismini taşıyordu. En baştan beri dizide yer alan Jessica Lange resmen ayrılık kararını duyurdu. Bu da yapım açısından ciddi bir kan kaybı demekti. Onun yerini Lady Gaga doldurdu. Ünlü şarkıcı buradaki rolüyle Altın Küre Ödülü kazandı.

Altıncı Sezon Ne Zaman Başlayacak?

İlgi gören bu yapım yola altıncı sezonuyla devam ediyor. Şimdilik yeni bölümlerin hangi isimle anılacağı ya da oyuncu kadrosunda kimlerin yer alacağı bilinmiyor. Tüm bu detaylar özellikle gizli tutuluyor. Böylece izleyicilerde büyük bir merak yaratmayı başarıyorlar.

Tahminlere göre Lady Gaga, Finn Wittrock, Cheyenne Jackson, Wes Bentley, Matt Bomer, Angela Bassett, Denis O’Hare, Kathy Bates ve Sarah Paulson gibi isimler diziye geri dönecek. Şimdiye kadar bu oyunculardan sadece Cheyenne Jackson’ı yeniden göreceğimiz kesinleşti.

Çekimleri devam eden altıncı sezon 14 Eylül’de başlayacak.