arrow

The Flash’ın üçüncü sezonda Flashpoint’i ele alacağını geçtiğimiz haftalarda belli olmuştu. Peki dizinin böyle bir konuyu ele alması diğer dizileri, mesela Arrow’u etkileyecek mi? Merak edilen bu soru Stephen Amell’e yöneltildi.

Uzun bir süredir Green Arrow karakterine hayat veren oyuncu geçtiğimiz hafta sonu New Jersey’deki Heroes & Villains Fan Fest’e katıldı. Kendisine Flashpoint’in Arrow’da büyük bir etkisi olup olmayacağı sorusu yöneltildi. O da “Kesinlikle.” sözleriyle cevap verdi. Onun bu yanıtı birçok yabancı mecra tarafından “Arrow Flashpoint’ten ciddi şekilde etkilenecek” sözleriyle haberleştirildi. Ardından Amell kendi Facebook hesabı üzerinden duruma açıklık getirdi. Bu haberlerden birini paylaşan oyuncu “Aslına bakarsanız orada alaycı bir şekilde ‘elbette’ dedim. Ardından da ciddi bir şekilde ‘Aslında hiçbir fikrim yok.’ dedim.” şeklinde kendini ifade etti.

Flashpoint Nedir?

İlk kez 2011 senesinde çıkan Flashpoint mini serisi DC Evreni’ni ciddi bir şekilde değiştirmişti. Barry Allen geçmişe gidip annesi Nora’nın ölümüne engel olmasıyla evrende kelebek etkisi yaratıyordu. Atlantis ile Amazonlar arasında ciddi bir savaş başlıyordu. Bu sebeple The Flash’ta bu konunun ele alınacak olması, diğer dizilerde de ciddi değişiklikler yaratabilir. Farklı bir zaman dilimi oluşabilir. Ancak bu konuda henüz bir resmi bir açıklama yapılmadı. Bu sebeple diğer dizilerin Flashpoint’ten etkilenmeden devam etmesi de mümkün görünüyor.

Arrow, The Flash, DC’s Legends of Tomorrow ve Supergirl dizileri ekim ayında The CW’da devam edecek.