Green Arrow’un zorlu maceralarını ekrana taşıyan Arrow bu hafta enteresan bir göndermeye ev sahipliği yapıyor. Sevilen dizi ilk kez Bruce Wayne’in adını anıyor.

Eğer DC dizilerini takip ediyorsanız bu yapımlarda belli başlı yasakların olduğunu biliyorsunuzdur. Superman ve Batman gibi kahramanları büyük birer marka olarak gören DC, bu kahramanların isimlerini televizyonda asla kullanmıyordu. Öyle ki herhangi birinin onları tasvir etmesi bile yasak kabul ediliyordu. Ancak bu durum zaman içinde değişti. Supergirl’de başta “çelik adam” gibi ifadeler kullanılırken ikinci sezonda direkt Superman’i gördük. Batman’in ismi direkt olarak anılmasa da defalarca ona gönderme yapılmasına şahit olduk. Şimdiye kadar kuralların tek istisnası Gotham olmuştu. Arrow bu durumu değiştirmeye hazırlanıyor.

Hatırlayacağınız üzere Arrow altıncı sezona heyecanlı olaylarla başladı. Oliver Queen’in Green Arrow olduğu ortaya çıktı. Fakat kahramanımız bu iddiaları elbette kabul etmeyecek. Aksine yalanlamak için teknolojinin marifetlerini kullanıyor. Basına sızan görüntülerin photoshoplandığını iddia ediyor. Gündüz belediye başkanı gece adalet savaşçısı olabilmenin gerçek bir kahramanlık gerektirdiğini söylüyor. Bu noktada enteresan bir argüman kullanıyor: İsterlerse Green Arrow’a Bruce Wayne’in kafasını bile yapıştırabilirler. Burada Batman ve Bruce Wayne olarak iki farklı yaşamı olan Kara Şövalye’ye güzel bir selam çakılıyor. Doğrusu Bruce Wayne’ın adını direkt duymak bizleri fazlasıyla mutlu etti. Umarız ilerde daha güzel göndermelere de şahit oluruz.

Arrow’daki Batman göndermesini hemen aşağıdaki videoda görebilirsiniz.