DC çizgi romanlarından uyarlanan ve The CW kanalında izleyici karşısına çıkan Arrow’un üçüncü sezonundan yeni bir tanıtım paylaşıldı.

Merakla beklenen yeni bölümlerde Stephen Amell, David Ramsey, Willa Holland, Emily Bett Rickards, John Barrowman ve Paul Blackthorne’u izlemeye devam edeceğiz. Beşinci sezonda Rick Gonzalez (Wild Dog), Josh Segarra (Vigilante), Madison McLaughli (Evelyn Sharp), Chad L. Coleman (Tobias Church) ve Wil Traval (Human Target) gibi isimler de rol alacak.

Yeni Bölümlerde Neler Olacak?

Beşinci sezonda Oliver Queen şehrin valisi olarak görev yapmaya başlıyor. Böylece hem gündüzleri hem de geceleri Star City’nin iyiliği için mücadele veriyor. Ancak gece mesaisi Diggle’ın orduya dönüşü, Thea’nın kahramanlıktan uzaklaşmak istemesiyle zorlaşıyor. Böylece ekip iki kişi kalıyor: Oliver ve Felicity. Ancak onlar şehir için mücadele veren tek insanlar değiller. Green Arrow’un Damien Darhk ile mücadelesi insanlara cesaret veriyor. Maskeli yeni kahramanlar gün yüzüne çıkıyor. Tabii henüz bu konuda tecrübesiz oluşları işleri zorlaştırıyor. Bunun yanında yeni bir düşman baş gösteriyor. Bu da Oliver’ın hem vali hem de kahraman olarak mirasını sorgulamasına neden oluyor.

Daha önce Arrow’un beşinci sezonunda mafya tarzında bir kötü adam göreceğimiz iddia edilmişti. Hatta bu karakterine The Wire dizisindeki Stringer Bell’den esinlendiği söylenmişti. Her sezon giderek daha büyük kötü adamlarla mücadele veren Green Arrow’un biraz daha şehir kahramanlığına yönelmesi bekleniyor. Ancak bu iddiaların doğruluğunu ancak ekim ayında öğrenebileceğiz.

Arrow’un beşinci sezonu Amerika’da 5 Ekim’den itibaren ekrana gelecek.