DC çizgi romanlarından uyarlanan Arrow dört sezondur The CW kanalında ekrana geliyor. Dizi son iki sezondaki olay akışıyla hayranları hayal kırıklığına uğratıyor. Bu duruma son vermek isteyen yapımcılar bu sorun için yeni bir çözüm geliştirdi.

TVLine sitesinin haberine göre Star City’yi tehdit eden yeni karakter için çizgi roman kaynakları kullanılmayacak. Yeni düşman için Amerikan televizyonun sevilen işlerinden The Wire’dan esinlenilecek. Burada Idris Elba’nın hayat verdiği mafya babası Stringer Bell ilham kaynağı olarak kullanılacak. Damien Darhk’ın ve H.I.V.E’ın yenilmesiyle oluşan boşluğu yeni bir kötü adam dolduracak. Sıradan bir suçlu olacak bu karakter geçici olark Anton Church ismiyle anılıyor. Basit düşünen bu adam önce en büyük tehlikeyi ortadan kaldırmaya odaklanacak. Bu da elbette Oliver Queen’in onu alt etmekte zorlanmasına neden olacak. Anton Church her ne kadar Stringer Bell’den esinlense de, karakterin görseli Game of Thrones ile tanıdığımız, yakın zamanda Aquaman olarak karşımıza çıkacak Jason Momoa’ya benzetiliyor.

Arrow için yapılan bu düşman tercihiyle karakterin kökenine dönmesi ve aslen Star City’yi tehdit eden isimlerle ilgilenmeye başlaması bekleniyor. Yakın zamanda Variety’ye konuşan Stephen Amell de beşinci sezondaki düşmanın süper gücünün olmayacağını, şimdilik söyleyebileceklerinin bundan ibaret olduğunu dile getirmişti.

Son zamanlarda ciddi eleştirilere maruz kalan Arrow beşinci sezondaki ana düşman seçimiyle durumu toparlayabilecek mi, hep birlikte göreceğiz. Sevilen dizi yeni bölümlerinyle sonbahar aylarında The CW ekranlarına dönecek.