1666: Amsterdam

İlk iki Assassin’s Creed oyunlarında görev alan Kreatif Direktör Patrice Desilets’in oyunu için tanıtıcı bir video internete düştü.

Daha önce de duyduğumuz ve yeni Assassin’s Creed olarak lanse edilen 1666: Amsterdam ile ilgili elimizde fazla bir bilgi yoktu, geçtiğimiz güne kadar. Gazeteci Brandon Sheffield katıldığı bir etkinlikte elde ettiği bu gizli oyunun ilk videosunu bizlerle paylaştı.

Gazeteci Brandon Sheffield konuyla ilgili olarak oyunun ilk olarak Xbox 360 ve PlayStation 3 platformları için tasarlanmış olduğunu ve daha sonra da Xbox One ve PlayStation 4’e port edileceğini belirtti. Sheffield oyunla ilgili olarak da oyunun teması için “Şeytan’dan daha kötü; ana karakter kara büyü ile ilişkilendirilen hayvanları kontrol edebilecek.” açıklamasında bulundu.

Ne yazık ki 1666 hiç bir zaman hayata geçirilemedi çünkü yapımcı firma THQ Montreal kapandı.

Ancak, şu an için durum biraz değişti. İlk defa 2012’de duyulmaya başlanan oyun aslında THQ Montreal’ı satın aln Ubisoft’un kontrolüne geçmişti. Daha sonra da Desilets Ubisoft tarafından kovulmuş ve ardından Desilets bu konuyla ilgili 400,000$ dolarlık dava açmıştı. Şimdi de Patrice Desilets ve Ubisoft anlaşmaya gitmiş. Bu astronomik ücretteki davayı düşürmeyi kabul eden Patrice Desilets’e 1666: Amsterdam oyununun hakları verilmiş.

Tüm bu olaylardan sonra biz de neredeyse unutulan ve tozlanmaya başlayan bu oyunun yeniden yapım aşamasına alınacağı şeklinde düşünmeye başladık. Bildiğimiz kadarıyla oyun Amsterdam’da geçecek ve ünlü ressam Rembrandt ile alakalı olacak.

Her ne kadar Patrice Desilets şu an Ancestors: The Humankind Odyssey isimli oyun üstünde çalışsa da, yeni Assassin’s Creed olarak lanse edilen bu oyunun ismini daha sık duyacağız gibi duruyor.