20th Century Fox’un beyaz perdeye uyarladığı Assassin’s Creed filminin kamera arkası görüntüleri ilk kez paylaşıldı.

Bildiğiniz üzere bu yeni yapım Assassin’s Creed oyun serisinden sinemaya aktarılıyor. Ubisoft tarafından yaratılan oyunlar başlangıçta büyük beğeni toplamış, serinin ilerleyen projeleri oyun severleri hayal kırıklığına uğratmıştı. Bu sebeple de Assassin’s Creed filminden beklentiler pek yüksek değildi. İlk tanıtımın vaat ettiği umudun ardından, kamera arkası görüntüler de merak uyandırmayı başarıyor.

Şimdiye kadar yapılan açıklamalar doğrultusunda hikayenin kahramanı Callum Lynch olacak gibi görünüyor. Günümüzde devrimsel kabul edilebilecek bir teknoloji geliştiriliyor. İnsanlar bu teknoloji sayesinde yüzyıllar önce yaşayan atalarının anılarına erişebiliyor. Böylece hiç yaşamadıkları olaylardan deneyim kazanıyor, farklı yetenekler elde edebiliyorlr. Callum da 15. yüzyıl İspanya’sında yaşayan atası Aguilar’ın anılarına erişiyor. Bir suikastçi olan Anguilar’dan normalde tecrübe etmesi imkansız şeyler öğreniyor. Bu bilgiler ışığında günümüzdeki Templarlara karşı mücadele vermeye çabalıyor.

Yapımın başrolünde Michael Fassbender yer alıyor. Ona Marion Cotillard, Michael K. Williams, Jeremy Irons ve Brendan Gleeson gibi oldukça ünlü isimler eşlik ediyor.

Paylaşılan kamera arkası görüntüleri genelde 15. yüzyıl İspanya’sında yaşananlara odaklanıyor. Daha önce tanıtımlarda yer almayan, ilgi uyandıran aksiyon sahnelerinin çekimlerini görme fırsatı yakalıyoruz. Justin Kurzel bunun özgür iradenin verdiği bir mücadele olduğunu, hikayenin bu yönüyle bir derinliğe sahip olduğunu dile getiriyor. Michael Fassbender da Assassin’s Creed’in hikayesiyle sinemaya uygun olduğunu, devasa dövüş sahneleri olduğunu dile getiriyor.

Assassin’s Creed dünya genelinde 21 Aralık 2016’da karşımıza çıkacak. Film Türkiye’de 6 Ocak 017’de gösterime girecek. Paylaşılan kamera arkası görüntülerini hemen aşağıda bulabilirsiniz.