Bir zamanların çok sevilen, daha sonraların çok sövülen oyun serisi Assassin’s Creed’in beyaz perdeye uyarlanacağı uzun bir süre önce belli olmuştu. Oyunların gidişatı bir hayal kırıklığı olduğundan filmden beklentiler de pek yüksek değildi. Ancak paylaşılan ilk tanıtım umut vaat ediyor.

Assassin’s Creed’i sinemaya 20th Century Fox firması aktarıyor. Hikayenin ana kahramanına son zamanların başarılı oyuncularından Michael Fassbender hayat veriyor. Ancak yapımın oyuncu kadrosundaki sürprizler onunla sınırlı değil. Fassbender’a Ona Marion Cotillard, Michael K. Williams, Jeremy Irons ve Brendan Gleeson gibi oldukça ünlü isimler eşlik ediyor.

Justin Kurrzel’in yönettiği filmin senaryosunu Bill Collage, Adam Cooper ve Michael Lesslie birlikte kaleme aldı. Peki film tam olarak neyi konu ediyor?

Yapılan resmi açıklamalara göre filmdeki ana kahramanımızın ismi Callum Lynch olacak. Günümüzde yaşayan Callum devrimsel kabul edilen bir teknoloji sayesinde genetik bağlantısı olan kişilerin anılarına erişebilecek. Bu süreçte 15. yüzyıl İspanya’sında yaşamış olan atası Aguilar’ın yetenekli bir suikastçi olduğunu öğrenecek. Doğal olarak bu teknoloji onun Aguilar’ın anılarına erişmesi için kullanılacak. Callum, geçmişte öğrendikleriyle günümüzde Templarlara karşı mücadele vermeye çalışacak.

Filmin paylaşılan bu özeti Assassin’s Creed oyunlarıyla oldukça benzer bir ilerleyiş vaat ediyor. Sevenlerinin “umarım hayal kırıklığı olmaz” diye düşündüğü Assassin’s Creed filmi dünya genelinde 21 Aralık 2016’da vizyona girecek. Yapımın Türkiye’deki gösterim tarihiyse henüz netleşmiş değil.