Assassin’s Creed

Oyunseverlerin merakla beklediği, başrolünde Michael Fassbender’in yer aldığı Assassin’s Creed filminden yeni fotoğraflar geldi.

20th Century Fox’un beyaz perdeye uyarladığı Assassin’s Creed bildiğiniz gibi bir oyun serisine dayanıyor. Ubisoft tarafından piyasaya sürülen bu oyunlar uzun bir süre boyunca büyük beğeni toplamıştı. Son yıllarda serinin kendini geliştirememesi, oyunlardaki teknik sorunlar giderek daha fazla tepki çekmeye başladı. Bu yüzden Assassin’s Creed’in film olarak karşımıza çıkacağı açıklandığında oyun oynamayı sevenler pek heyecanlanmamıştı. Birçok oyun filmi gibi bu yapımın da hayal kırıklığı olması bekleniyordu. Ancak düşünceler paylaşılan ilk fotoğraf ve tanıtımlarla birlikte değişmeye başladı.

Assassin’s Creed

Assassin’s Creed Ne Anlatıyor?

Şimdiye kadar yapılan paylaşımlara göre filmin ana kahramanı Callum Lynch olacak. Hikaye günümüzde devrimsel bir teknolojinin keşfedilmesiyle başlıyor. Bu teknoloji sayesinde insanlar atalarının anılarına direkt olarak erişme şansı elde ediyor. Bu sayede normalde elde etmeleri uzun sürecek yetenekler elde edebiliyorlar. Callum’un da 15. yüzyıl İspanya’sında yaşayan atası Aguilar’ın anılarına erişmesi isteniyor. Callum, bir suikastçi olan Anguilar’dan günümüzdeki düşmanı ortadan kaldırması için gerekli yetenekleri alıyor. Bu karakteri de son yılların yükselen yıldızı Michael Fassbender canlandırıyor. Yapımda ona ünlü isimlerden oluşan bir kadro eşlik ediyor. Bu oyuncular arasında Marion Cotillard, Michael K. Williams, Jeremy Irons ve Brendan Gleeson yer alıyor.

Assassin’s Creed dünya genelinde 21 Aralık 2016’da karşımıza çıkacak. Film Türkiye’de 6 Ocak 017’de gösterime girecek.