avengers

Marvel’in merakla beklenen filmlerinden Avengers: Infinity War Part 1’in ismi resmen değiştirildi.

Disney Stüdyolarından yapılan açıklamaya göre başta ismi Avengers: Infinity War Part 1 olarak açıklanan filmin adı artık sadece Avengers: Infinity War olacak. Bu yapımdan sonra yaşananları konu edecek yapımın ismi de Infinity War Part 2 olarak duyurulmuştu. Onun da adı değişecek ancak henüz yeni başlıkta karar kılınmadı. Bu sebeple proje şimdilerde “İsimsiz Avengers Filmi” olarak anılmaya başladı.

İlk Sinyali Russo Kardeşler Vermişti

İlgi uyandıran bu iki yapımın isminin değişeceği bir süre önce gündeme gelmişti. Konuya dair ilk açıklamaları da Captain America: Winter Soldier ile Captain America: Civil War filmlerini yöneten Joe ve Anthony Russo yapmıştı. Russo Kardeşler, mayıs ayında Civil War’un vizyona girmesinden önce “Bu filmlerin isimlerini değiştirmeyi amaçlıyoruz. Şimdilik yeni isimlerde karar kılmadık ancak bu isimler değişecek.” şeklinde konuşmuştu. Onların söylediği gibi de oldu.

Türkçe ismi Sonsuzluk Savaşı olan filmi de Anthony Russo ve Joe Russo birlikte yönetecek. Senaryoyu ise Christopher Markus ve Stephen McFeely kaleme alıyor. Marvel Sinematik Evreni’nde görmeye alışık olduğumuz kahramanların hepsinin bu önemli yapımda karşımıza çıkması bekleniyor. Burada Josh Brolin sonunda Thanos rolüyle izleyici karşısına çıkacak. Asıl büyük savaş da başlamış olacak.

Yeni adı Avengers: Infinity War olarak duyurulan yapım 4 Mayıs 2018’de gösterime girecek. Devam filmi de 3 Mayıs 2019’da vizyonda olacak.