Mjolnir’in parçalanmasının ardından Thor’un yeni silahı hepimiz için bir soru işaretiydi. Özellikle Avengers Infinity War filminin bir kısmında Odinson’un Guardians of the Galaxy ekibi ile yeni bir silah macerasına atılacağını düşünüyorduk.

Biz acaba Marvel çizgi romanlarındaki hangi silahı görürüz diye düşünürken, Avengers Infinity War oyuncakları sayesinde bu detay sızdırılmış oldu. Yayımlanan bu görsele baktığımız zaman yeni silahın adının Stormbreaker olduğunu görüyoruz. Ancak görünüşü ise daha çok Jarnbjorn’u andırıyor. Bir de çizgi roman dünyasına bakınca hem Stormbreaker hem de Jarnbjorn mevcut olan silahlar.

Thor'un yeni silahı

Jarnbjorn, Thor Odinson’un Mjolnir’e layık olmadan önce kullandığı baltası. Düz bir balta olarak geçiştirmek çok büyük hata olur. Bu silah da Mjolnir gibi cüceler tarafından yaratılmıştır. Söylenenlere göre Odinson bu silahı kendi kanıyla kutsamış ve bu kutsamayla birlikte tanrı katleden bir silah haline gelmiştir. Zaten mevcut çizgi romanlarda da Odinson Jarnbjorn’a geri dönmüştü. Filmde de o yüzden bu silahı görürüz diyorduk.

Thor'un yeni silahı

Stormbreaker’ın geçmişi ise biraz ilginç. Beta Ray Bill ile dövüşen Thor, bu mücadelen yenik ayrılmıştır. Her ne kadar Bill zafer kazansa da içindeki suçluk duygusu ağır basmaktadır çünkü Mjolnir’in asıl sahibinin Thor olduğuna kalpten inanmaktadır. Bu duruma da Odin müdahale etmiştir. Cücelerden bu cyborg-Korbonite savaşçısı için Mjolnir’de kullanılan aynı metalin kullanıldığı yeni bir silah yapmasını istemiştir. Böylelikle de Stormbreaker ortaya çıktı. Mjolnir ile benzer güçlere sahip bir silah olduğunu belirtmemize gerek yok sanırım.

Thor'un yeni silahı

Ortaya çıkan bu görsel ise iki silahın karşımı gibi olmuş. Ancak, çizgi roman tarihinde bu silahın Skrulllar tarafından ele geçirildiğini ve kullanıldığını biliyoruz. Benzer bir hikayeyle Infinity War’a dahil edilmiş de olabilir bu silah. MCU’da çizgi romanlara göre değişiklikler olabiliyor. Belki bu da benzer bir değişiklik olabilir.