Avengers: Infinity War

Marvel’ın heyecanla beklenen ve şimdiye kadar ki en büyük süper kahraman filmi olması beklenen Avengers: Infinity War gerçekten de o kadar büyük olacak mı? Kaç süper kahraman beyaz perdede yer alacak?

Bildiğiniz gibi Marvel, sinematik evrenindeki süper kahramanları Avengers: Infinity War ile bir araya getirmeye hazırlanıyor. Captain America: Civil War ile birçok kahramanı aynı anda izleme şansı elde etmiş, ancak bu sayı sınırlı kalmıştı. Infinity War ile Marvel bu sefer beklentileri tamamen karşılayacak gibi gözüküyor. Thanos’un yanında Avengers ile Guardians of the Galaxy ekiplerini de bir araya getirecek bu film beklediğimizden çok daha fazlasını mı verecek?

Bu konuyla ilgili güzel oyuncu Scarlett Johansson konuştu. Late Show’da Stephen Colbert ile Avengers: Infinity War filmi hakkında konuşan Johansson, filmde yer alacak karakterlerle ilgili açıklama yaptı. Black Widow’u canlandıran oyuncunun söylediği rakamlar gerçekten insanı hayretler içinde bırakacak cinsten.

Sanırım bir noktada filmde 61 ya da 62 Marvel karakteri olduğunu gördüm. Önemli bir sahnede de aynı anda 32 kahraman vardı. Gerçekten çok fazla.

Scarlett Johansson’un bu açıklaması gerçekten hayranları mutlu edecek gibi gözüküyor. Infinity War ile ilgili bugüne kadar yapılmış olan haberlere baktığımız zaman da bazı süper kahramanların kesin yer alacağını söyleyebiliriz. Bir liste yaparsak, 25 süper kahraman konusunda kesin konuşabiliriz diye düşünüyorum. Johansson’un açıklamasına göre de bu 25 kişinin üzerine 40’a yakın kahraman daha eklenecek.

 1. Black Widow
 2. Iron Man
 3. Captain America
 4. Thor
 5. Hawkeye
 6. Hulk
 7. Black Panther
 8. Scarlet Witch
 9. Vision
 10. the Falcon
 11. War Machine
 12. Ant-Man
 13. Spider-Man
 14. Doctor Strange
 15. Valkyrie
 16. Winter Soldier
 17. Star-Lord
 18. Gamora
 19. Nebula
 20. Drax
 21. Groot
 22. Rocket
 23. Mantis
 24. Nick Fury
 25. Maria Hill