Avengers: Infinity War

Marvel Stüdyoları’nın merakla beklenen işlerinden Avengers: Infinity War’un isminin neden değiştiğini Russo Kardeşler açıkladı.

Avengers: Infinity War Part 1 ve Part 2 uzun zaman önce stüdyo tarafından duyurulmuştu. Üçüncü fazda yer alan projelerin ismi ağustos ayının başında değiştirildi. İlkinin ismi sadece Avengers: Infinity War olurken, ikinci yapımın adı henüz belli değil. Elbette Disney’in duyurduğu bu değişiklik çizgi roman hayranlarının kafasında soru işaretleri yarattı. İsim değişikliği kararını CinemaBlend’e konuşan Joe Russo açıkladı. Russo, “Filmin öncekilerden farklı ve kendine özgü olmasını istedik. Burada farklı karakterler ve hikaye akışları bir araya gelecek. Bu yüzden ilk filmin ismi net bir şekilde Avengers: Infinity War olacak.” sözlerini sarf etti.

İkinci Film Neyi Anlatacak?

Bu mantıkla yola çıkarak ad değişikliğine gidilmiş oldu. Peki bu durumda ikinci film tam olarak neyi anlatacak? Asıl merak edilen bu ancak Russo Kardeşler yeni yanıtı vermeye hazır değil. Konu buraya geldiğinde Joe Russo, “Zamanı geldiğinde ikinci filmin konusunu da açıklayacağız. O da ortaya çıkacak ancak bu yakın zaman da olmayacak.” cümleleriyle soruyu geçiştirdi. Elbette bu durum hayranların merakının daha da körüklenmesine neden oldu.

Bu arada hatırlatmakta yarar var, geçtiğimiz günlerde Vin Diesel de ilgi çekici bir açıklama yapmıştı. Groot karakterini seslendiren oyuncu Facebook üzerinden canlı bir yayın gerçekleştirmişti. Burada Guardians of the Galaxy ve Avengers ekiplerinin Infinity War’da bir araya geleceğini onaylamıştı.

Daha şimdiden merakla beklenen Avengers: Infinity War filmi 4 Mayıs 2018’de gösterime girecek