Son yıllarda farklı filmleriyle gündemde olan The Avengers ve X-Men karşı karşıya gelirse ne olurdu hiç merak ettiniz mi?

Çizgi roman hayranları uzun yıllardır böyle bir karşılaşmanın sonucunu görmek için can atıyor. Bu sebepten olsa gerek Marvel çizgi romanlarında benzer bir mücadeleye defalarca yer verdi. Şimdi herkes sıranın beyaz perdeye geldiğini düşünüyor ancak bu bir süre daha mümkün görünmüyor.

The Avengers ekibi Marvel Stüdyoları tarafından sinemaya aktarılıyor. X-Men karakterlerinin haklarıysa 20th Century Fox’ta bulunuyor. Bu sebeple çizgi romanlarda aynı dünyada yaşayan süper kahramanlar ve mutantlar beyaz perdede ayrı evrenlerde yaşıyor.

Elbette bu kahramanların gelecekte bir araya gelmesi mümkün. Bildiğiniz üzere Spider-Man karakterinin hakları da yine 20th Century Fox’taydı. Ancak Marvel Studios ile sağlanan bir anlaşmayla bu sevilen kahramanı Captain America: Civil War filminde görme fırsatı yakaladık. Bundan sonraki Spider-Man filmleri de iki stüdyonun ortak çalışması olacak.

Bunu neden anlatıyoruz? Çünkü Spider-Man projelerinin başarılı olması durumunda sıra X-Men karakterlerine de gelebilir. Böylece The Avengers vs. X-Men rüyalarımızın gerçek olması mümkün.

Hikaye bazlı düşününce şimdilik bunun ne şekilde mümkün olacağını söylemek zor görünüyor. Ancak süper kahramanların, uzaylıların, büyülü güçlerin yer aldığı Marvel Sinematik Evreni’ne paralel evrenlerin bir şekilde birleşmesiyle X-Men karakterlerini dahil etmek zor olmayacaktır. O zamana kadar Youtube kullanıcısı Alex Luthor’un hazırladığı bu videoyla idare etmemiz gerekecek.