Yeni başladığımız köşemizde az bilinen sinema gerçeklerini okuyucularımızla paylaşıyoruz. Böylece her pazar birlikte beyaz perdenin görünmeyen beş farklı yüzüne doğru yelken açıyoruz.

Geleceğe Dönüş Senaryosuna Olumsuz Geri Dönüş

Bizi zamanın ötesine taşırken aynı anda bize geçmişi anımsatan ünlü seri Geleceğe Dönüş her ne kadar şu an bir kült eser olarak akıllarımızda yer etse de ilk filmin senaryosu pek çok farklı stüdyo tarafından kırkı aşkın sefer reddedilmiş.

Rolünü Gözü Kapalı Oynayan Efsane Aktör: Jared Leto

Yakın zamanda vizyona giren ve izleyicilerin beğenisini kazanan devam filmi Blade Runner 2049’un oyunculuklarından size geçtiğimiz incelemede bahsetmiştik. Jared Leto’nun lenslerinin görüşünü tamamen kapatması ve film boyunca oyunculuğunu bu şartlar altında sergilemesi ilahi yeteneğini tekrar gözler önüne sererek bizi haklı çıkartıyor.

Gotham’ın İhtiyacı Olan Ama Hak Etmediği Kahraman

Mahallemizin dostu Örümcek Adam’ın Marvel Sinematik Evreni’ne girmesiyle beraber Tom Holland, Andrew Garfield’ın tahtını elinden almış ve takdire şayan bir oyunculuk sergilemişti. Filmin kötü adamı Vulture’ı canlandıran, bir zamanların Batman’i ünlü aktör Michael Keaton’ın oyunculuğu da yine her filminde olduğu gibi ayakta alkışlanacak türdendi. Bu ikilinin savaş sahnesinde Michael Keaton’ın Tom Holland’ın kulağına fısıldadığı şey ise tüylerimizi ürpertecek cinsten: Ben Batman’im.

Tarih Tekerrürden İbaret!

Liam Hemsworth ve Alexander Skarsgård için tarih tekerrürden ibaret! İkisi de Wonder Woman’daki Steve Trevor rolü için başvuruyor, ikisi de Marvel’in Thor filminde başrol olmak için uğraşıyor ve ikisi de bu rolleri Chris adındaki aktörlere kaptırıyorlar.

Onca iPod ve Güneş Gözlüğü Nereden Geliyor?

Baby Driver’ın ünlü yönetmeni Edgar Wright’ın yaptığı açıklamaya göre Baby’nin güneş gözlükleri ve iPod’ları yıllar boyu çaldığı onca arabadan ceplediği aksesuarlar!

Bakmadan Geçme: Az Bilinen Sinema Gerçekleri #2