Az bilinen sinema gerçekleri köşemizde yeni bir yazıyla karşınızdayız. Daha önceki yazılarımızdan da bildiğiniz üzere bu köşemizde sinemaya dair pek bilinmeyen gerçekleri okuyucularımızla paylaşıyoruz. Böylece her pazar birlikte beyaz perdenin izleyiciler tarafından görünmeyen yüzüne bakıyoruz.

az bilinen sinema gerçekleri 17

Baymax’in İfadesiz Yüzü

Big Hero 6’daki tatlı ve ifadesiz kahramanımız Baymax için öncesinde beş farklı yüz ifadesi tasarlanıyor. Ama sonra ifadesiz bir yüzün Baymax’i daha iyi yansıtacağına karar veriliyor.

az bilinen sinema gerçekleri 17

Gerçek Bir Kalp Ameliyatı

The Killing of a Sacred Deer filmindeki gerilimli kalp ameliyatı sahneleri sahte değil. Gerçek bir hastanın ameliyatı çekiliyor ve Colin Farrell da o ameliyata katılıyor.

az bilinen sinema gerçekleri 17

2 Saattelik Macera

Şimdilerde Vision karakterine hayat veren Paul Bettany’nin Iron Man filmindeki J.A.R.V.I.S.’i seslendirmesi yalnızca iki saatini alıyor.

az bilinen sinema gerçekleri 17

Terminator’ün Kilitli Kapıları

Terminator 2: Judgement Day’in akıl hastanesi sahnesinde Linda Hamilton kilitli kapıları açmayı öğreniyor. Filmin aynı sahnesindeki kilitli kapıyı bir ataçla bu sayede kolayca açıyor.

az bilinen sinema gerçekleri 17

Watson’ın Kritik İkilemi

Emma Watson’a La La Land için rol teklifi geliyor ama Emma Watson Beauty and the Beast’te oynamayı tercih ediyor. La La Land’teki rolü ise başka bir Emma’ya kalıyor:  Emma Stone.

Bir önceki yazımıza buradan ulaşabilirsiniz:

Az Bilinen Sinema Gerçekleri #16