Size “Vay arkadaş adamlar neler yapıyor?” dedirtecek bir Batman cosplayi görmeye hazır mısınız?

Hepimiz birçok özel etkinlikte cosplaye gönül koymuş olanların keyifli çalışmalarına şahit oluyoruz. Ancak bu sefer haberimize konu olan cosplayin standartlarını zorlayacak cinsten bir çaba. Özel efektler uzmanı olan Julian Checkley, çizgi roman hayranlarının dudaklarını uçuklatacak bir Batman zırhı hazırladı. Üstelik bu zırth çok sevilen Batman: Arkham Origins’e dayanıyor.

Her Şeyiyle Bir Batman Zırhı

Peki Guinness Rekorlar Kitabı’na giren bu çalışmanın detayları neler? Julian’ın yarattığı zırhta 20’den fazla çalışan marifetli cihaz başarmış. Bunların arasında Arkham Origin oyununa özel parçalar da yer alıyor. Bunların arasında Batarang, bluetooth’y olan Bat Tracker gibi cihazları saymak mümkün. Üstelik bunların hepsi zırhın önemli bir parçasını oluşturuyor. Tabii bazı noktalarda yardım alması da gerekmiş. Örneğin, 2000 wattlık EMP Stun Gun’ı yaparken bir elektrik mühendisine danışmış. Bu sayede herkesin hayran kalacağı sonuca varmayı başarmış.

Julian’a bu çalışma sorulduğunda “Her zaman Batman’in büyük bir hayranı oldum. O biraz anti-kahraman gibi. Biraz karanlık ama hala iyi vir adam. Bu zırhın geniş bir kapsamı var ve çok eğlenceli şeyler yapmak mümkün. Zırhı seviyorum. Onu inşa etme süreci harikaydı.” sözlerini sarf etti.

Elbette tüm bu sıkı çalışmanın ardından Guinness Rekorlar Kitabı’na girebilmek Julian için “Tam anlamıyla şahane” bir deneyim olmuş. Julian Checkley’nin rekor kıran cosplayini yukarıdaki videoda görebilirsiniz.