DC’nin çok ses getiren çizgi romanlarından Batman: The Killing Joke’un animasyon film olarak karşımıza çıkacağı aylar önce belli olmuştu. Sonunda yapıma dair ilk resmi fragman da yayımlandı.

DC çizgi romanları birer birer sinema ve televizyona uyarlanıyor. Stüdyo sevilen hikayeleri animasyon olarak izleyicilerle buluşturmaya devam ediyor. Bu senenin heyecan uyandıran işlerinden biri de Batman: The Killing Joke. Alan Moore’un efsaneleşen bu hikayesini Brian Bolland çizmişti. 1988 yılında çıkan hikaye çizgi roman sevenler tarafından bir klasik olarak kabul ediliyor.

Bu yapımda Kevin Conroy yeniden Batman / Bruce Wayne karakterini seslendiriyor. Ona Joker’in sesi olarak efsaneleşen Mark Hamill eşlik ediyor. Tara Strong, Batgirl (Barbara Gordon) ve Ray Wise da Komiser James Gordon rolleriyle onlara eşlik ediyor. Sam Liu’nun yönettiği yapım DC Animasyon Evreni’nin bir parçası olacak.

Batman: The Killing Joke hikayesine uygun olarak Rated R kategorisinde yer alıyor. Bu kategoriyi Türkiye standartlarına göre “18 yaşından ufakların izlemesi için uygun değildir” şeklinde yorumlayabiliriz. Bu yapım DC’nin Rated R kategorisine giren ilk animasyon filmi olmasıyla dikkat çekiyor.

Merakla beklenen Batman: The Killing Joke ilk olarak bu yıl gerçekleşecek San Diego Comic Con’da izleyici karşısına çıkacak. Bu yılki etkinlik 21 – 24 Temmuz tarihlerinde gerçekleşecek. Bu gösterimin ardından animasyon filmi Blu-ray, DVD ve Digital HD formatlarında izlemek mümkün olacak. Bu tarihler henüz belli değil.