Bu yılın en fazla merak edilen işleri arasında yer alan Batman v Superman: Dawn of Justice bir numarayı kimselere bırakmamaya kararlı görünüyor.

DC çizgi romanlarından uyarlanan film uzun bir zamandır gündemden düşmüyor. Tanıtım sürecinde fragmanları, posterleri, oyuncuların açıklamalarıyla devamlı karşımıza çıktı. Vizyona girmeden önce de eleştirmenlerin filmi beğenmemesi büyük tartışmalara konu oldu. Ancak bu olumsuz düşünceler hayranları etkilemedi. Film ilk hafta sonunda dünya genelinde 424 milyon dolar kazandırarak en iyi açılış yapan dördüncü film olmuştu. Henüz gişede Batman v Superman: Dawn of Justice’in önüne geçebilen olmadı.

Ben Affleck ve Henry Cavill’ın başrollerini paylaştığı film vizyonda kaldığı ilk beş günde 500 milyon dolar sınırını aşmayı başardı. Elde edilen kazanç 501.9 milyon dolar olarak açıklandı.

Zack Snyder tarafından yönetilen yapım aynı zamanda oldukça fazla tekrar izleme talebiyle karşılaşıyor. Fandango’nun paylaştığı verilere göre Adaletin Şafağı diğer gişe filmlerine göre %30 daha fazla ikinci bilet satışı yaptı.

25 Mart vizyona giren Batman v Superman: Dawn of Justice’te Ben Affleck ve Henry Cavill’ın yanı sıra Amy Adams, Jesse Eisenberg, Gal Gadot, Diane Lane, Laurence Fishburne, Jeremy Irons, Holly Hunter gibi ünlü isimler rol alıyor.