DC Comics’in çizgi roman uyarlaması Batman v Superman: Dawn of Justice için 10 saniyelik bir reklam videosu yayımlandı.

Reklam videosuna ek olarak, filmden bazı kareler de internette paylaşıldı. Taratılmış halde yayımlanan bu görsellerde Ben Affleck, Henry Cavill ve Jesse Eisenberg’i görüyoruz.

Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

Yılın merakla beklenen işlerinden biri olan Batman v Superman filminin başrollerini Ben Affleck ve Henry Cavill paylaşıyor. Argo, Gone Girl, The Town ve Good Will Hunting gibi filmlerle tanıdığımız Affleck, ilk kez kara şövalye rolüyle karşımıza çıkıyor. Henry Cavill ise ikinci kez Superman’e hayat veriyor. Onu daha önce Man of Steel filminde aynı rolle izlemiştik. Daha öncesinde de Stardust, The Tudors, Immortals gibi yapımlarda rol almıştı.

Türkçe ismi Batman v Superman: Adaletin Şafağı olan filmde ayrıca Amy Adams, Jesse Eisenberg, Jeremy Irons, Laurence Fishburne, Diane Lane, Holly Hunter ve Gal Gadot gibi isimler yer alacak. DC’nin çizgi romanlarından esinlenen hikayede normalde birlikte çalışmalarına alışık olduğumuz Batman ve Superman karşı karşıya gelecek. Çizgi roman sevenlerin sık sık dile getirdiği “Batman’le Superman kapışsa kim kazanır?” sorusu da bu şekilde filmleştirilmiş olacak. Wonder Woman’ı de ilk kez bu yapımda göreceğiz.