2016 yılının merakla beklenen filmlerinden biri şüphesiz ki Batman v Superman: Dawn of Justice filmi. Uzunca bir zamandır bu filmin ne kadar süreceği merakla bekleniyordu. Sonunda bu konuda ilk bilgiler geldi.

AMC Theaters internet sitesine göre Batman v Superman: Dawn of Justice film tam 2 saat 31 dakika sürecek. Geçtiğimiz yıllarda vizyona giren Superman filmi Man of Steel’in de 143 dakika sürdüğü göz önünde bulundurulunca bu sürenin doğru olma ihtimali de artıyor. Bu kahramanların önceki filmlerinden Superman Returns 153 dakika, Dark Knight Rises ise 164 dakika sürmüştü.

Bilindiği üzere DC çizgi romanlarından uyarlanan Batman v Superman filminin başrollerini Ben Affleck (Argo, Gone Girl, The Town ve Good Will Hunting) ve Henry Cavill (Man of Steel, The Tudors, Immortals, The Man from U.N.C.L.E.) paylaşıyor. Onlara bu yapımda Amy Adams, Jesse Eisenberg, Jeremy Irons, Laurence Fishburne, Diane Lane, Holly Hunter ve Gal Gadot gibi oyuncular eşlik ediyor. Filmde normalde birlikte çalışmalarına alışık olduğumuz Batman ve Superman karşı karşıya geliyor. Çizgi roman sevenlerin sıkça aklına takılan “Batman’le Superman kapışsa kim kazanır?” sorusu da bu sayede beyaz perdeye aktarılmış oluyor. Bunun yanında ikili arasındaki mücadeleye daha sonra kendi filmine kavuşacak olan kadın kahranımız Wonder Woman da dahil oluyor.

Unutmadan tekrar hatırlatalım, Batman v Superman: Dawn of Justice’in ülkemizde 25 Mart’ta vizyona girecek.