Bu sene vizyona giren Batman v Superman: Dawn of Justice gündemden düşmüyor. Film için şimdi de bir Honest Trailer videosu hazırlandı.

Honest Trailer videoları uzun zamandır interneti aktif olarak kullananların aşina olduğu bir format haline geldi. İçerikleri Youtube üzerinden paylaşan ScreenJunkies, Türkçe’ye “Dürüst Fragman” olarak çevirilebilecek bu videolarıyla ilgi çekmeyi başardı. Burada genellikle popüler olan filmlere farklı türde bir tanıtım hazırlanıyor. Normalde fragmanlarda dile getirilmeyen gerçekler, yapımın eksileri ve artıları ele alınıyor. Videolar benzetmeler, kelime şakaları ve keyifli bir üslupla bezeniyor.

Filmi Eleştirmenlerden İyi Ele Alıyor

Batman v Superman: Dawn of Justice filmi de bu formattan nasibini aldı. Hazırlanan son videoda yönetmen koltuğunda Zack Snyder’in oturduğu çizgi roman uyarlaması ele alındı. Başrollerini Ben Affleck ve Henry Cavill’in paylaştığı yapımın birçok amaca aynı anda hizmet ettiği dile getirildi. Marvel Stüdyoları’na rakip olabilmek için atılan bu adamın başarılı olmayışının sebeplerine de değinildi. Man of Steel filmine devam niteliği taşıyıp, Justice League projelerine kapı açıp, yeni süper kahramanları tanıtma görevi üstlenip, Batman ile Superman’in efsanevi dövüşüne sahne olmak, tüm bunları da sağlam bir hikaye anlatırken yapmak mümkün değil deniliyor.

Ele alınan noktaların doğru oluşu videoya olan ilgiyi daha da arttırdı. Bu keyifli video biz bu haberi yazdığımız sırada 1 milyon 200 bin izlenmeyi aşmayı başardı. Daha da izlenecek gibi görünüyor.