Üç yıllık büyük merakın ardından Batman V Superman: Dawn of Justice sonunda vizyona girdi. Filme dair yapılan eleştiriler muhtemelen Warner Bros.’u pek mutlu etmedi ancak gişe sonuçları daha şimdiden aksini iddia ediyor. Filmi merak eden hayranlar sinemaları doldurdu. Böylece Batman v Superman ilk hafta sonundan rekorla ayrıldı.

Elbette bir de filmden sonraki süreç var. Hayranlar daha şimdiden beğendikleri veya kendilerini şaşırtan sahneler hakkında konuşmaya başladı bile. Gelin hep birlikte filmi izleyen herkesin dikkatini çeken sahnelere şöyle bir bakalım…

Şu noktada söylememe gerek var mı bilmiyorum ancak bu yazı Batman v Superman: Dawn of Justice hakkında ciddi spoiler içerir.

8. Batman’in antremanı

Hepimiz çok iyi biliyor ki Batman denince akla hazırlıklı olmak gelir. Bütün film boyunca Lex Luthor’ın elindeki bilgilere ulaşan, Superman’i alt etmek için koz elde etmeye çalışan Bruce Wayne hazırlığın en iyisini bizlere gösteriyordu. Bu sahnelerden dikkat çekeniyse Batman’in spor süreci oldu. Superman ile dövüşmeye hazırlanan kahramanımızı sıkı bir antreman süreci bekliyordu. Biz bunun ufak bir kısmına şahit olduk. Bir kadın izleyici olarak rahatça söyleyebilirim ki, gözümüz gönlümüz şenlendi.

7. Batman’in Superman’i sis bombasıyla kandırması

Bu filme giderken hepimizin beklediği an elbette ki Superman ile Batman’in kapışmasıydı. Merak ettiğimiz de Batman’in ne gibi aletler kullanarak Superman’e üstünlük sağlayacağı oldu. Ancak hiçbirimiz Superman’in sis bombası numarasına düşmesini beklemiyorduk. Üstüne kryptonite gazını da aynı şekilde kullanması ve Superman’i birkaç dakikalığına normal insan seviyesine çekebilmesi şaşkınlık yaratmayı başardı.

6. Lex Luthor’un planı

Bu filmin en büyük manipülasyonunu yapan elbette Lex Luthor’du. LexCorp’u idare etmenin arkasında dünya genelinde Superman bağlantılı trajediler yaratıp, Batman’in onu devre dışı bırakmasını istemesini sağlamak… Yani Batman’i kandırmak büyük iş. Lois Lane’i neredeyse öldürmesi, Martha Kent’i kaçırması ve eğer Superman Batman’i öldürmezse annesini yakmakla tehdit etmesi? Daha bunlar hiçbir şey. Krypton teknolojisini kendi kafasına göre kullanarak Doomsday’i yaratan adamdan bahsediyoruz. Adamın kötü planları matruşka gibi. Açtıkça yenisi çıkıyor!

5. Batman’in kabusu

Fragmanlarda en dikkat çeken sahnelerden birinden bahsediyorum şu an. Bruce Wayne’in dünyanın sonunu andıran rüyasından… Superman’in bir diktatöre dönüşmesi ve her şeyin alt üst olduğu bir dünya vardı karşımızda. İzleyicilerin büyük bir kısmı bu sahnenin Justice League için araya eklendiğini ve Darkseid’den izler taşıdığını düşünüyor. Tabii buna Flash’ın gelecekten getirdiği Lois Lane uyarısı gelince akla Injustice de geliyor.

*Yazımız bir sonraki sayfada devam etmektedir.

1 2