Bu sene vizyona giren ve bolca gündeme gelen Batman v Superman: Dawn of Justice yakın zamanda DVD ve Blu-ray versiyonuyla izleyici karşısına çıkacak. Filmin bu uzun versiyonu için yeni bir fragman paylaşıldı.

Warner Bros. Home Entertainment tarafından paylaşılan fragman çizgi romandan uyarlanan filmin uzun versiyonunu müjdeliyor. Kesilen sahnelerle birlikte DVD ve Blu-ray versiyonu üç saat sürecek. Batman v Superman’in Ultimate Edition’u aynı zamanda R rated yani +18 şeklinde sınıflandırıldı. Bu da Batman ile Superman arasında daha şiddetli bir mücadele göreceğimizi müjdeliyor.

25 Mart’ta vizyona giren Dawn of Justice’de Ben Affleck ve Henry Cavill başrolleri paylaştı. Affleck ilk kez Gotham’ın koruyucusu olarak karşımıza çıktı. Onlara Amy Adams, Jesse Eisenberg, Jeremy Irons, Laurence Fishburne, Diane Lane, Holly Hunter ve Gal Gadot gibi isimler eşlik etti.

Aslen bu yapımda Jena Malone da rol alıyordu. Sevilen oyuncunun hangi karakteri canlandırdığı gizli tutuluyordu. Ardından Malone’nin sahnelerinin kesildiği ancak DVD versiyonunda bu kısımların da yer alacağı açıklanmıştı. Malone’yi ilk kez Ultimate Edition fragmanında görme şansı yakalıyoruz. Lois Lane ile konuştuğu sahnede sarı saçlarıyla dikkat çekiyor. İzleyiciler hala onun filmdeki rolünü merak ediyor.

Zack Snyder’in yönettiği Batman v Superman dünya genelinde 870 milyon dolar gişe hasılatı elde etti. Filmin merakla beklenen Ultimate Edition’u 28 Haziran’da DVD olacak çıkacak. Blu-ray versiyonu da 17 Temmuz’da piyasaya sürülecek.