Uzunca bir zamandır merakla ve heyecanla beklenen Batman v Superman: Dawn of Justice filminden Entertainment Weekly’ye özel fotoğraflar paylaşıldı.

Türkçe ismi Batman v Superman: Adaletin Şafağı olan filmde Ben Affleck ve Henry Cavill başrolleri paylaşıyor. Argo, Gone Girl, The Town ve Good Will Hunting gibi filmlerle tanıdığımız Affleck karşımıza bu sefer Gotham’ın koruyucusu olarak çıkıyor. Man of Steel filmiyle iyice tanınan Cavill ise ikinci kez Superman karakterine hayat veriyor.

DC çizgi romanlarından beyaz perdeye uyarlanan bu filmde onlara Amy Adams, Jesse Eisenberg, Jeremy Irons, Laurence Fishburne, Diane Lane, Holly Hunter ve Gal Gadot gibi isimler eşlik ediyor. Normalde Justice League üyesi olan ve birlikte çalışmalarına alıştığımız Batman ile Superman bu sefer karşı karşıya geliyor. Çizgi roman sevenlerin sık sık dile getirdiği “Batman’le Superman kapışsa kim kazanır?” sorusu da bu şekilde filmleştirilmiş oluyor. Üstelik bu yapım ileride kendi filmine de kavuşacak olan Wonder Woman’i tanıtma görevi de üstleniyor. Gelecek yıllarda vizyona girecek olan Justice League filmlerinin de böylece kapısı açılmış oluyor.

Entertainment Weekly’ye özel paylaşılan fotoğraflarda Batman, Superman, Wonder Woman, Alfred, Lex Luthor, Lois Lane gibi karakterleri görüyoruz. Bunun yanında dergiye özel hazırlanmış kapaklar da bulunuyor.

Bu yılın heyecan yaratan işlerinden Batman v Superman: Dawn of Justice, ülkemizde izleyicilerle 25 Mart’ta buluşacak.