DC çizgi romanlarından beyaz perdeye uyarlanan Batman v Superman: Dawn of Justice için son fragman yayımlandı.

Yılın merakla beklenen işlerinden biri olan Batman v Superman filminin başrollerini Ben Affleck ve Henry Cavill paylaşıyor. Argo, Gone Girl, The Town ve Good Will Hunting gibi filmlerle tanıdığımız Affleck, bu sefer Batman kostümünü üstüne geçiriyor. Bu filmde ilk kez kara şövalye rolüyle karşımıza çıkıyor. Henry Cavill ise ikinci kez Superman’e hayar veriyor. Onu daha önce Man of Steel filminde aynı rolle izlemiştik. Daha öncesinde de Stardust, The Tudors, Immortals gibi yapımlarda rol almıştı.

Türkçe ismi Batman v Superman: Adaletin Şafağı olan filmde ayrıca Amy Adams, Jesse Eisenberg, Jeremy Irons, Laurence Fishburne, Diane Lane, Holly Hunter ve Gal Gadot gibi isimler yer alacak. DC’nin çizgi romanlarından esinlenen hikayede normalde birlikte çalışmalarına alışık olduğumuz Batman ve Superman karşı karşıya gelecek. Çizgi roman sevenlerin sık sık dile getirdiği “Batman’le Superman kapışsa kim kazanır?” sorusu da bu şekilde filmleştirilmiş olacak. Daha sonra kendi filmine kavuşacak olan Wonder Woman’i de ilk kez bu yapımda göreceğiz.

Tanıtımın başlangıcında Batman ile Alfred’i birlikte çalışırken görüyoruz. Ardından Bruce Wayne bu işler için yaşlandığını dile getiriyor. Sonrasında bizlere daha önce yayımlanmamış olan bir sürü yeni sahne sunuluyor. Bunlar içinden ilgi çeken birçok an yer alıyor.

Batman v Superman: Dawn of Justice’in ülkemizde 25 Mart’ta vizyona girecek. Heyecan içinde beklenen filmin son fragmanını aşağıda bulabilirsiniz.