battlefield

Geniş bir kitlenin severek oynadığı Battlefield şimdi de televizyonun yolunu tuttu.

Günümüzde birçok kitap, çizgi roman ve hatta oyun sinema ya da televizyona uyarlanıyor. Oyun aleminin beyaz perdeye aktarılan son örneği Warcraft oldu. Sırada başrolünde Michael Fassbender’in yer aldığı Assassin’s Creed filmi var. Bizler heyecanla bu filmi beklerken heyecan uyandıran bir gelişme de Battlefield cephesinde yaşandı. Variety’nin haberine göre Paramount Television ve Anonymous Content firmaları bu oyunu dizileştirmeye karar verdi.

Birçok oyunseverin keyifle oynadığı Battlefield, 2002 senesinde karşımıza geldi. Günümüzdeki 60 milyon kullanıcının ilgiyle takip ettiği seri için Electronic Arts 11 farklı oyun piyasaya sürdü. Senaryo materyallerinin hızla tükendiği günümüzde sıra Battlefield’a gelmiş gibi görünüyor.

Nasıl Bir Dizi İzleyeceğiz?

Şimdilik diziye dair kesinleşen çok az detay var. Yapılan haberlere göre projenin yapımcılığını Michael Sugar ve Ashley Zalta ikilisi üstlenecek. Konuyla ilgili ilk açıklama Michael Sugar’dan geldi. Oyunun ciddi bir hayran kitlesi olduğunu bildiklerini, EA ve Paramount TV ile birlikte neredeyse 15 senedir büyük ilgi çeken bu oyunu başarılı yapan detayları diziye de aktaracaklarını dile getirdi.

Patrick Söderlund da EA Entertainment adına konuştu. Anonymous Content ve Paramount TV böyle bir proje üzerinde çalıştığı için çok heyecanlı olduklarını, Battlefield’ın en fazla ilgi çeken oyunlarından biri olduğunu ve hayranların hikayeyi şimdi de televizyonda görebileceği düşüncesinin hoşlarına gittiğini söyledi.

Şimdilik bu dizinin ne zaman ekrana geleceği bilinmiyor.