Disney Stüdyoları tarafından beyaz perdeye aktarılan Beauty And The Beast filmi için ilk tanıtım izleyicilerle paylaşıldı.

Beauty And The Beast daha önce 1991 senesinde animasyon film olarak uyarlanmış ve büyük beğeni toplamıştı. Disney’in son yıllarda bu hikayelerin canlı kanlı film olarak potansiyelini fark etti. Cinderalla gibi yapımlarla başlayan macera Beauty And The Beast ile devam ediyor.

Yönetmen koltuğunda Bill Condon’un oturduğu bu yeni filmin başrollerini Emma Watson ve Dan Stevens paylaşıyor. İkiliye ünlü isimlerden oluşan bir kadro eşlik ediyor. Yan rollerde Luke Evans, Kevin Kline, Josh Gad, Ewan McGregor, Stanley Tucci, Gugu Mbatha-Raw, Audra McDonald, Ian McKellen ve Emma Thompson yer alıyor.

Yeni Beauty And The Beast animasyon filmde meşhur olan müzikleri korurken, listeye yeni şarkılar da ekleyecek. Böylece Alan Menken, Howard Ashman ve Tim Rice tarafından hazırlanan müzikleri yeniden duyma fırsatı elde edeceğiz.

Disney filmlerini severek takip edenlerin merakla beklediği bu yapım Amerika’da 17 Mart 2017’de vizyona girecek. Beauty And The Beast’in Türkiye’deki gösterim tarihi ise henüz kesinleşmedi.