Battlefield 1

Electronic Arts ve DICE sonunda beklenen açıklamayı yaptı ve bir sonraki Battlefield oyununu duyurdu: Battlefield 1 ismiyle çıkacak olan yeni oyun Birinci Dünya Savaşı’nı konu alacak!

DICE’ın 1. Dünya Savaşı’na odaklanan yeni oyununda, o döneme ait ne varsa göreceğiz. Eski dönem tanklar, atlar, uçaklar gibi her türlü ekipman oyuna dahil edilecek. Aynı şekilde o döneme özel silahlar, bombalar ve çeşitli yakın dövüş silahları da oyunda olacak. Bizleri eksiksiz bir 1. Dünya Savaşı deneyimi bekliyor olacak.

Oyunda aynı zamanda 64 kişiye kadar desteklenen çoklu oyuncu modu olacak. Bu çoklu oyuncu savaşları da Alplerden Arap Çölleri’ne kadar geniş bir aralıktaki lokasyonlarda oynanacak. Oyunun tekil oyuncu modunda da, oyuncular birkaç farklı karakterle 1. Dünya Savaşı’nı deneyimleyecek.

Battlefield 1 PlayStation 4, PC ve XboX One platformlarında 21 Ekim 2016 tarihinde tüm dünyada aynı anda satışa sunulacak.

Oyunun standart versiyonu 59.99$, erken erişim olanağı sağlayan Deluxe versiyonu ise 79.99$ olacak. Collector’s Edition adıyla yayımlanan koleksiyoncu versiyon ise 219.99$’lık ücretiyle gelecek.

Deluxe versiyonunda Red Baron ve Lawrence of Arabia eklentileri ve bu eklentilere ait silahlar, araçlar ve ekipmanlar da olacak. Ayrıca oyuna 18 Ekim’de erişme imkanı sağlayacak. Oyunun koleksiyonu versiyonu ise 14 inç boyutlarındaki figür, oyun kartları, mesaj güvercinlerine takılan tüp gibi çeşitli eşyalarla birlikte gelecek. Bu versiyonun fotoğrafını aşağıda görebilirsiniz.

Battlefield 1