black & white

Lionhead Studios’un 2001 çıkışlı ikonik oyunu Black & White 15. yaşına girdi! Tanrı rolünde olduğumuz oyun, ilk defa 26 Mart 2011 tarihinde yayımlanmıştı. Şimdi de, 15 yıl sonra hala Black & White’ı konuşuyoruz!

Mükemmel bir dünyada, insanların tanrıya ihtiyacı yoktur diyen Lionhead Studios, Black & White’ı eninde sonunda insanların zorluklar ve sorunlar yaşayacağını ve böyle umutsuz anlarda da dua ederek ilahi bir yardım arayacakları temeli üzerine oturtmuştu. Böylelikle oyuncuların karşısına hem konu hem de oynanış açısından ilgi çekici ve de başarılı bir oyunu çıkmıştı.

Ancak her ne kadar 15. yıl kutlamalarını yapsak da, yapımcı firmamız Lionhead pek iyi bir dönemden geçmiyor. Microsoft’un Fable Legends’ı iptal etmesinin ardından, Lionhead Studios da kapatılacak gibi gözüküyor. Microsoft’un şimdiden bu stüdyo çalışanları ile konuşmaya başladığı ve kapatılmanın yakın olduğu biliniyor.

Tüm bunlara rağmen, Lionhead Studios oyun dünyasında unutulmayacak bir yer elde etti! Lionhead’e buradan teşekkürlerimi sunuyorum bizlere bu oyunu verdikleri için.