Türk televizyonları yeni bir dizi daha kazandı. Ancak bu dizi uzun soluklu olur mu bunu söylemek zor, izleyip hep beraber göreceğiz. Bana sorarsanız dizi dinamikleri her an değişebiliyor. Bazen çok iyi işler bile reyting canavarına direnemiyor. Eh, neyse. Bakalım yeni dizimiz Bodrum Masalı’na.

Bizim bu yeni dizimizde güzeller güzeli fedakar bir anne, karısının ve kendisinin geçmişiyle hesaplaşamamış kötü kalpli bir baba ve annenin gençlik aşkı, -babanın gençlik arkadaşı- yakışıklı ve umarsız eski sevgilisi baş rolde. Çocuklar, çocukların aşkları ve yaptıkları tam bir klişe. Ah birde babanın eşinin seçkinliğini ve zarafetini kıskanan entrikacı sevgiliyi de unutmazsak klişeleri rahatça tamamlayabiliriz.

Bodrum Masalı

İlk bölümü seyrettiğimizde ailemizin şahane evini, arabalarını ve işini görüyoruz. Tüm bu ihtişam bizlere sunuluyor. Ama daha ilk dakikalarda hop her şey bir anda tepetaklak olurvermiş, oluveriyor. O muazzam zenginlik, şahane ev, arabalar, gemiler, hastane… Birden Kül Kedisi masalında olduğu gibi büyü bozuluyor ve karşımızda bal kabağı 🙂

Elbette ilerleyen bölümlerde sebep sonuç ilişkilerini daha iyi anlayacağız. Örneğin baba niçin tüm servetini kaybettiği halde bu kadar sakin? Ya da niye eşinden intikam alır gibi? Niçin özellikle eşinin eski aşkı söz konusu olduğunda devamlı yalan söylüyor? Sebep sadece basit bir kıskançlık mı? Eğer böyleyse çok sıradan olur, olmasın.

Bahsetmeden geçemeyeceğim, Aşkın Nur Yengi sürprizi çok hoştu doğrusu.

Şimdilik, en azından konu tam oturana kadar 3-4 bölüm daha izlemeye değer olduğunu düşünüyorum Bodrum Masalı’nın. Anladığım kadarıyla entrikalar çoğalacak. Her ne kadar klişeler göze batsa da, dizinin potansiyeli olduğunu düşünüyorum. Eh, bir de bizim TV izleyicisinin entrikaları ne kadar çok sevdiğini de göz önüne aldığımızda ben bu diziye bir şans verilmesi gerekir diyorum.

Haydi iyi seyirler.