Uzun zamandır bahar döneminde yayınlanacağını bilsek de tam bir çıkış tarihi belirtilmemişti. Ancak, sonunda beklediğimiz haber geldi ve Boku no Hero Academia ya da İngilizce adıyla My Hero Academia’nın tam çıkış tarihi belli oldu.

Popüler seri Boku no Hero Academia ya da İngilizce adıyla My Hero Academia’nın 2. sezonu 25 Mart 2017 tarihinde karşımıza gelmişti. Büyük bir beğeni toplayan bu seri de kısa süre içinde 3. sezon onayını almış ve Bahar 2018 döneminde yayınlanacağı belirtilmişti.

Şimdi de mangaka Betten Court, Boku No Hero Academia’nın 3. sezonu için net bir tarih verdi. Sevilen anime 7 Nisan 2018 tarihinde ekranlardaki yerini alacak!

My Hero Academia toplamda 2 sezonda 38 bölüm ile karşımıza geldi. Animede ulaştığı bu 38 bölümün karşılığı mangada 69 bölüm oldu. En son yayınlanan finali ile mangada 69. bölümü bitirmiş olduk. Serinin 3. sezonu mangada 70. bölümden itibaren olan kısmı anlatacak. Yine 25 bölümlük bir sezon olursa da ortalama 95-100. bölümlere ulaşılır. My Hero Academia mangada da 168. bölüme ulaştı.

Horikoshi-sensei, haftalık Shonen Jump dergisinde Temmuz 2014 yılında çizmeye başlamıştı Boku no Hero Academia’yı. Kısa sürede büyük bir popülariteye ulaşan (eh ana akım manga serilerinin ardından gelen en güçlü seri olduğu da aşikar) bu manga, sonra da animeye uyarlanmıştı.