Yaz dönemi geldi çattı, sıcaklar başladı, okullar kapandı. Peki yaz döneminde nasıl vakit geçireceğiz? Sıcaklarda kendimizi eve kapatıp sıkıntıdan patlayacak mıyız? Tüm gün nasıl ilerleyecek? Neler olacak? Kafamda deli sorular.

İşte tüm bunları düşünüp, bu yaz kaçırmamanız gereken 9 tane yapımı sizler için listeledik. Buyurun…

Bu Yaz Kaçırmamanız Gereken 9 Dizi

9. Stranger Things (Netflix), 15 Temmuz

Winona Ryder’ın başrolünde olduğu Stranger Things ile çaresiz bir annenin kayıp oğlunu bulmaya çalışmasını izleyeceğiz. Bu yazın en çok dikkat çeken bilim-kurgu/korku yapımı olduğunu rahatça söyleyebiliriz.

Bu Yaz Kaçırmamanız Gereken 9 Dizi

8. Roadies (Showtime), 26 Haziran

Almost Famous’ın yazarı ve yönetmeni Cameron Crowe TV ekranlarına Roadies isimli dizisiyle giriyor! İlk yapımı olan Roadies ile rock dünyasının derinliklerine dalacağız. Komedi tarzındaki dizide Staton-House grubunun maceralarını izleyeceğiz.

Bu Yaz Kaçırmamanız Gereken 9 Dizi

7. Vice Principals (HBO), 17 Temmuz

Bir komedi dizisi daha geliyor. Danny McBride’in Neal Gamby, Walton Goggins’in de Lee Russsell isimlerindeki müdür yardımcılarını canlandırdığı dizide, ikisinin de lisedeki otorite boşluğunu doldurmaya çabalamasını izleyeceğiz.

Bu Yaz Kaçırmamanız Gereken 9 Dizi

6. American Gothic (CBS), 22 Haziran

CBS, American Gothic ile cinayet ve gizemi bir araya getiriyor. Güçlü ve bir o kadar da zengin Hawthrone Ailesi’nin ölmüş olan aile reisi Jamer Seridan kiralık katil miydi? Aileden yardım mı alıyordu? Bu cinayetleri kim gerçekleştirdi? gibi sorulara cevap verirken bizleri heyecana boğacak.

Bu Yaz Kaçırmamanız Gereken 9 Dizi

5. You’re The Worst (FXX), 31 Ağustos

Geçen sezonun finalinde Gretchen ve Jimmy birbirlerine olan aşklarını dile getirmiş ve birbirlerini sevdiklerini söylemişti. Peki şimdi ne durumdalar? Cicim ayları devam ediyor mu? Bu aşk-ı ilandan sonra korkan taraf oldu mu? Bunların hepsine 31 Ağustos’tan itibaren tanıklık edeceğiz.

Bu Yaz Kaçırmamanız Gereken 9 Dizi

4. Greenleaf (OWN), 21 Haziran

Broadway kariyerinin ardından bir çok yardımcı rolde rol alan Merle Dandridge, yeni dizisi Greenleaf ile karşımıza geliyor. Greenleaf ailesi ve genişleyen Memphis mega kilisesinin altındaki sırları ve yalanlarını bizlere sunacak.

Bu Yaz Kaçırmamanız Gereken 9 Dizi

3. The Night Of (HBO), 10 Temmuz

HBO karşımıza yeni bir drama dizisiyle geliyor! İlk olarak James Gandolfini’nin 2012’de ortaya çıkardığı bu proje, ölümünden sonra iptal edilmişti. Şimdi HBO bu projeyi yeniden canlandırıyor. The Night Of, düşük profildeki New Yorklu bir avukatın içine çekildiği suç dünyasının karanlığını heyecanlı bir anlatımla bizlere sunacak.

Bu Yaz Kaçırmamanız Gereken 9 Dizi

2. Orange Is The New Black (Netflix), 17 Haziran

Dördüncü sezonda yönetimi el değiştiren Litchfield Hapishanesi’ndeki hayatta ne gibi farklılıklar yaşandığına şahit olacağız. Yönetimin değişmesiyle tüm gardiyan ve personelin büyük bir kısmı değişmişti. Ayrıca hapishanenin yeni sahipleri burada ciddi bir gelir elde etmek istediğinden içeriye bir sürü yeni mahkum getirilmişti. Bu da birçok yeni karakterin hikayeye dahil olacağı, bizleri yeni maceraların beklediği anlamına geliyor.

Bu Yaz Kaçırmamanız Gereken 9 Dizi

1. UnREAL (Lifetime), Her Pazartesi

Yeni sezonla birlikte UnREAL’a geri dönüyor ve bu flört yarışmasının arka planında olanlara tanıklık etmeye devam ediyoruz. Rachel (Shiri Appleby) ve EP Quinn (Constance Zimmer) arasındaki savaş tam hızıyla sürüyor! Kaçırmayın!