Yönetmen koltuğunda Aydın Bulut’un oturduğu, senaryosunu ise Alper Erze’nin ele aldığı Badem Şekeri filmi 18 Temmuz Salı saat 20.00’de FOX’ta ekrana gelecek.

Başrollerini Burcu Özberk ve Alper Saldıran paylaştığı Badem Şekeri’nde, mecburi hizmet görevini yapacağı ilçe hastanesine gitmek için yola çıkan Doktor Mehmet’i bir sürpriz beklemektedir.

Uzmanlığını tamamlayan, mecburi hizmet görevini yapacağı Yozgat’ın ilçesindeki hastaneye katılmak için yola çıkan Doktor Mehmet’i bir sürpriz beklemektedir. Aşağı delice köyünün muhtarı Bahri, köye doktor getireceğim vaadiyle muhtar seçilmiş ancak bir türlü amacına ulaşamamıştır. Umudunu kaybetmek üzere olan muhtarın imdadına delice köyünün delice kızı Ayşe yetişir. Mademki devlet onlara bir doktor yollamaz, o zaman onlar kendilerine bir doktor bulacaklardır. Bu yüzden Doktor Mehmet’i kaçırırlar. Kaçırıldığını anlayan Mehmet’in derdini anlatma çabaları sonuç vermez. Köylüler daha ilk gününde hınca hınç doldururlar sağlık ocağını… Duyan gelmiştir. Ama gelenlerin çoğu goygoy peşindedir. Doktorun dediklerini umursamaz, taktıkları isimle “Badem Şekeri aşağı, Badem Şekeri yukarı” kendilerince kafa bulurlar Mehmet’le… Ancak köylünün bilmediği Mehmet’in sakladığı çok önemli bir sırrı vardır. Tüm bu henagemenin içinde Mehmet’in tek tesellisi Ayşe olur.

Badem Şekeri filmi 18 Temmuz Salı saat 20.00’de FOX’ta izleyici karşısına çıkacak.