Bu yılın en fazla heyecan uyandıran yapımlarından biri şüphesiz ki Captain America: Civil War oldu. Eleştirmenlerden geçer not alan yapım izleyicileri de memnun etmiş görünüyor. Film gişede 1 milyon dolarlık hasılat barajını aşmayı başardı.

Civil War bu büyük başarıyla birlikte Disney’in de Marvel Studios’un da 2016 senesinde 1 milyon dolar gişe hasılatı yapan ilk filmi oldu. Bahsi geçen bu kazancın 314.3 milyon dolarlık kısmı Amerika Birleşik Devletleri’nden geliyor. Geriye kalan 676.7 milyon dolar da uluslararası pazarların sağladığı kazanç oluyor. Anthony ve Joe Russo’nun yönettiği yapım 1 milyon dolar kulübüne tam olarak 25 günde dahil oldu.

Civil War aynı zamanda Marvel Sinematik Evreni’nde bu başarıyı elde eden dördüncü film oldu. Ondan önce The Avengers, The Avengers: Age of Ultron ve Iron Man 3 benzer bir başarıya imza atmıştı.

6 Mayıs’ta gösterimine başlanan Captain America: Civil War başlangıcı da oldukça hızlı bir şekilde yapmıştı. Film Amerika’daki ilk beş gününde 181.9 milyon dolar kazandırmış ve 2016 yılında Amerika’da en iyi açılış yapan işler arasında yer almıştı.

Gişede elde ettiği hasılatla dikkat çeken Captain America: Civil War’da başrolleri Chris Evans ve Robert Downey Jr. paylaşıyor. Yapımda onlara Sebastian Stan, Scarlett Johansson, Anthony Mackie, Jeremy Renner, Elizabeth Olsen, Paul Rudd, Paul Bettany, Tom Holland, Martin Freeman, Emily VanCamp ve Daniel Brühl gibi ünlü isimler eşlik ediyor.