Marvel’in ilgiyle beklenen filmlerinden Captain America: Civil War için yeni görüntüler gün yüzüne çıkmaya devam ediyor. Son olarak yapımdan yeni bir sahne izleyicilerin beğenisine sunuldu.

Yönetmen koltuğunda Anthony Russo ve Joe Russo’nun oturduğu film Marvel’in Civil War hikayesinden beyaz perdeye uyarlandı. Çizgi roman uyarlaması yapımları sevenlerin merakla beklediği duyurulduğu andan beri büyük ilgi uyandırmayı başarmıştı. Filmin adı her ne kadar Captain America ile başlasa da başrolleri Chris Evans ve Robert Downey Jr. paylaşıyor. Üstelik oyuncu kadrosu sadece onlarla sınırlı da değil. Bu yapımın kadrosu The Avengers’tan daha kalabalık! Onlara Sebastian Stan, Scarlett Johansson, Anthony Mackie, Jeremy Renner, Elizabeth Olsen, Paul Rudd, Paul Bettany, Tom Holland, Martin Freeman, Emily VanCamp ve Daniel Brühl gibi bir sürü ünlü isim eşlik ediyor.

Türkçe ismi Kaptan America: Kahramanların Savaşı olan filmden paylaşılan son sahnedeyse Captain America, Black Panter ve Winter Soldier üçlüsünü bir kovalamaca içinde görüyoruz. Çizgi roman sevenlerin çoktan aşina olduğu Black Panter karakteriyle ilk defa bu filmde tanışacağız. Nedenini bilmediğimiz bir şekilde bu kahramanımız Bucky Barnes’ın peşinde görünüyor. Steve Rogers ise arkadan bu ikiliye yetişmeye çabalıyor. Ancak hızlarına yetişmek pek mümkün olmuyor. Bu yüzden bir arabaya atlamak zorunda kalıyor. Captain America’nın amacı ikili arasında yaşanacak bir dövüşün ölümcül hale girmesine engel olmak gibi görünüyor.

Marvel Sinematik Evreni’ndeki kahramanların birbirine girmesini konu edecek olan Captan America: Civil War, Türkiye’d 6 Mayıs’ta vizyona girecek.