Vizyona girmesine sayılı günler kalan Captain America: Civil War filmi için paylaşılan tanıtımların arkası kesilmiyor. #30 numaralı TV spotu Spider-Man’in de yer almasıyla dikkat çekiyor.

Bu ilgi çeken yapım Marvel’in Civil War çizgi romanından beyaz perdeye uyarlanıyor. Yönetmen koltuğunda Anthony ve Joe Russo birlikte oturuyor. Filmin en fazla dikkat çeken yanı dopdolu oyuncu kadrosu oluyor. İsmi her ne kadar Captain America ile başlasa da, oyuncu sayısı The Avengers: Age of Ultron filmini aşmayı başarıyor. Chris Evans ve Robert Downey Jr başrolleri paylaşırken, onlara Sebastian Stan, Scarlett Johansson, Anthony Mackie, Jeremy Renner, Elizabeth Olsen, Paul Rudd, Paul Bettany, Tom Holland, Martin Freeman, Emily VanCamp ve Daniel Brühl gibi ünlü isimler eşlik ediyor.

Filmde halk kahramanların ne için mücadele ettiğini bilmediğinden, onlardan tüm yaptıkları ve neden oldukları zarardan dolayı hesap sormak istiyor. Böylece kahramanların devlet tarafından kayıt altına alınacağı bir sistem fikri ortaya çıkıyor. Bu da Avengers ekibini ve doğal olarak Marvel kahramanlarını ikiye ayırıyor. Bu takımlara Captain America ve Iron Man öncülük ediyor. Öte yandan devletin Bucky Barnes’in peşine düşmesi de durumu kızıştırıyor. Steve Rogers, arkadaşını teslim etmemekte diretiyor. Bu da Bucky’nin hafızasını kaybettiği süreçte zarar verdiği kişiler tarafından olumsuz karşılaşıyor.

Bizlere büyük bir macera vaat eden Captain America: Civil War filmi ülkemizde 6 Mayıs’ta vizyona girecek.