Bu yılın heyecanla beklenen filmlerinden biri olan Captain America: Civil War için Super Bowl‘a özel bir tanıtım paylaşıldı.

Giderek genişleyen Marvel Sinematik Evreni bu yıl büyük bir filmle daha izleyici karşısına çıkacak. Avengers ekibinin kendi içinde bölüneceği bu yeni hikaye Civil War çizgi romanından beyaz perdeye taşınıyor. Süper kahramanların gün yüzüne çıktığı dünyada, insanlar onların yarattığı zarar için hesap vermesini beklemeye başlıyor. Bu da hükümetin tüm kahramanları kayıt altına almak istediği bir sistemi geliştirmesine neden oluyor. Şimdiye kadar birlikte mücadele verdiğini izlediğimiz Avengers ekibi bu konudaki farklı düşünceleri nedeniyle ikiye bölünüyor. Daha önce adını duymadığımız ya da Marvel filmlerinde henüz görmediğimiz kahramanlar da bu davada farklı taraflar seçiyor. Bu durum da en sonunda bir iç savaşa dönüşüyor. Tarafların liderliğini de Captain America ve Iron Man üstleniyor. Bu sebeple şimdiden #TeamCap ve #TeamIronMan ayrımı yapılmaya başlandı bile.

Uzunca bir zamandır merakla beklenen Captain America: Civil War‘da Chris Evans, Robert Downey Jr., Sebastian Stan, Paul Bettany, Paul Rudd, Scarlett Johansson, Elizabeth Olsen, Jeremy Renner, Emily VanCamp ve Don Cheadle gibi isimleri yeniden bir arada göreceğiz. Onlara Tom Holland, Martin Freeman, Daniel Brühl gibi yeni isimler de eşlik edecek.

Super Bowl etkinliğine özel olarak paylaşılan fragmanda ekiplerin arasındaki mücadeleyi yakından görüyoruz. Tanıtım boyunca slogan olarak izleyicilere eşlik eden birlik mesajı, sona doğru bozuluyor. Fragmandaki tek cümle de “Yanlış tarafı seçtin.” oluyor. Bu tanıtımda da Spider-Man‘in yer almayışı büyük hayal kırıklığına neden oluyor.

Anthony Russo ve Joe Russo‘nun yönettiği Captain America: Civil War filmi 6 Mayıs‘ta vizyona girecek. Paylaşılan tanıtımı aşağıda bulabilirsiniz.