Chris Evans uzun yıllardır hayat verdiği Captain America karakterini Spider-Man: Homecoming filminde ufak bir rolle görmek istediğini açıkladı.

Sevilen oyuncu MTV International’ın düzenlediği bir röportaja katıldı. Ona bir sonraki Marvel Sinematik Evreni filminde Captain America’yı nerede, hangi yapımda görmek isteyeceği sorusu yöneltildi. Evans da “Guardians of the Galaxy oldukça eğlenceli olurdu ancak onun oldukça uzay bağlantılı bir hikayesi var. Cap daha çok dünya bağlantılı bir adam. Belki bir sonraki Spider-Man filmleri olabilir. Yeni yapımlar şahane olacak. Tom Holland harika bir oyuncu. Bu yüzden o filmde görünmek de oldukça keyifli olurdu.” şeklinde konuştu. Elbette onun bu açıklamaları Marvel filmlerini sevenler arasında büyük bir heyecan yarattı. Çünkü daha önceki gelişmelerden dolayı biliyoruz ki Robert Downey Jr. da Tony Stark rolüyle Spider-Man: Homecoming filminde izleyici karşısına çıkacak. Captain America’nın da bir şekilde hikayeye dahil olması oldukça heyecan verici bir hikaye akışı yaratabilir.

Bunun ardından Chris Evans’a Cap’in bir de Black Panther filminde görünme ihtimali soruldu. Buna da 2010 senesinden beri Marvel ile birlikte çalıştığını, Captain America karakterini canlandırma konusunda rahat bir seviyeye ulaştığını, bu yüzden kendisinden istendiğinde herhangi bir başka filmde rahatlıkla yer alabileceğini açıkladı.

Sözlerine Marvel Stüdyoları’nın şimdiye kadar sinemada yapılmamış bir şeyi yaptığını, birbiriyle bağlantılı, her türlü karakterin başka bir kahramanın filminde karşımıza çıkabileceği geniş bir dünya yarattığını ve bunun bir parçası olmaktan ötürü mutlu olduğunu belirterek son verdi.