DC kahramanları Justice League Action ile animasyon dünyasına dönüyor

DC çizgi romanlarından uyarlanan Justice League filminin vizyona girmesi için gün saymaya devam ederken, animasyon dünyasından sevindirici bir haber geldi. Kahramanlarımız beyaz perdeden önce Cartoon Network‘ün yeni animasyonu Justice League Action‘da bir araya gelecek.

Cartoon Network‘ten gelen açıklamaya göre Justice League Action‘ın bölümleri 11 dakika sürecek. Bu yeni projenin DC‘nin animasyon işlerinden Teen Titans Go! ile aynı formatta olması bekleniyor. Üstelik bu projede Batman‘i Batman: The Animated Series ile sevilen Kevin Conroy seslendirecek. Joker‘e Mark Hamill, Lex Luthor‘a James Woods, Booster Gold‘a da Diedrich Bader sesiyle hayat verecek. Justice League Action‘ın yapımcılığını Sam Register (Teen Titans Go!), Butch Lukic (Justice League), Alan Burnett (Batman) ve Jim Krieg (Green Lantern: The Animated Series) gibi bu alanda tecrübeli isimler üstlenecek.

Orijinal Justice League animasyonu 2001 yılında yine Cartoon Network‘te ekrana gelmişti. 2004 yılına kadar da yayında kalmıştı. Ardından yerini Justice League Unlimited almıştı. O da 2006 yılına kadar izleyicilerle buluşmuştu. Şimdi Justice League Action‘ın çizgi roman sevenlerden nasıl tepki alacağı merakla bekleniyor. Bu animasyonun izleyicileri pek memnun etmeyen Teen Titans Go! ile aynı formatta olması şimdiden kafalarda soru işaretleri yaratıyor.