Yayın hayatına bu sezon başlayan Limitless dizisi iptal edilenler furyasına katıldı. CBS yapımın hiçbir platformda devam etmeyeceğini duyurdu.

Limitless hayatlarımıza ilk olarak 2011 senesinde Neil Burger’in yönettiği filmle girmişti. Bu yapımın başrolünde Bradley Cooper yer alırken, ona Robert De Niro, Anna Friel, Abbie Cornish, Andrew Howard, Johnny Whitworth ve Robert John Burke gibi isimler eşlik ediyordu. Bu yapımda ana kahramanımız Eddie Morra, NZT-48 isminde bir uyuşturucuyu kullanmaya başlıyordu. Bu madde onun beyin potansiyelini arttırıyor, her türlü detayı ve bilgiyi hatırlamasını sağlıyordu. Böylece hayatı değişiyor aynı zamanda başı büyük belalara giriyordu.

Ardından 2015 – 2016 yayın döneminde Limitless’in dizileştirileceği, bu sefer ana kahramanımızın Brian Finch olacağını öğrendik. Üstelik bu yapım filme devam niteliği taşıyacaktı. Eddie Morra karakteri de belli aralıklarla hikayeye dahil olacaktı. NZT-48 uyuşturucusunu kullanmaya başlayan Brian aniden yaşadığı değişimle büyük ilgi çekiyor, ardından FBI’ın NZT maddesini araştırmaya başladığını ancak başarılı sonuçlar alamadığını görüyoruz. Uyuşturucuya bağışıklığı var gibi görünen, aslen Eddie Morra tarafından aşılanmış olan Brian, FBI için çalışmaya başlıyor. Günün 12 saatinde dünyanın en zekilerinden birine dönüşüp zorlu davaları çözüyor. Dizide Jake McDorman başrolde yer alırken yan rollerde Jennifer Carpenter, Mary Elizabeth Mastrantonio, Hill Harper ve Colin Salmon gibi isimleri görüyorduk.

Limitless yayın hayatına oldukça başarılı reyting oranlarıyla başladı. Sezonun en sağlam açılışlarından birini yaptı. Bu sebeple de hızla tam sezon onayı almayı başardı. Ancak ikinci yarına reytinglerdeki düşüş durdurulamadı. Durum böyle olunca CBS yapımla yolları ayırmaya karar verdi. Limitless’in başka bir kanalda ya da CBS All Access gibi online bir platformda devam etme ihtimali vardı. Ancak dizinin baş yazarı Craig Sweeny bu konuda da umutlu görünmüyor. Twitter üzerinden yaptığı açıklamada Limitless’i izleyen herkese teşekkür ederken, yapımın başka bir platformda devam etmeyeceğini duyurdu. Böylece bir dizi daha televizyon macerasının sonuna gelmiş oldu.