Chris McKay Nightwing

Bu yılın başında ilk defa duyurusu yapılan Nightwing filmi büyük bir heyecan yaratmıştı. Şimdi de filmin yönetmeni Chris McKay iddialı sözler söyledi.

Bildiğiniz gibi Warner Bros. Nightwing filmi için çalışmaların başladığını uzun bir süre önce duyurmuştu. DC Genişletilmiş Evreni’nin giderek genişlemesiyle birlikte yeni kahramanları göreceğimizi biliyorduk. Önce Gotham City Sirens ile kadın karakterler duyurulmuş daha sonra Green Lantern Corps. filminin geleceğinden bahsedilmişti. Bu yeni filmlerle birlikte Gotham’ın en sevilen karakterlerinden biri olan Nightwing’in filminin de geleceğini öğrenmiştik.

Geçtiğimiz Şubat ayında duyurulmasının ardından yönetmen Chris McKay hemen belirlenmişti. Eh, Warner’ın yönetmen sorunlarını hatırlayınca ilk olarak bu konuya eğilmelerini kimse yadırgamadı. The Lego Batman Movie’yi çeken McKay’in Gotham ve Batman’e yabancı olmadığı ortada. Bir yandan da bu kadar hayranı olan bir karakterin filminin yönetmen koltuğunda oturmanın baskısı var tabii. Ünlü yönetmen de tüm herşeyin farkında olacak ki hayranları rahatlacak açıklamalarda bulundu.

Dick Grayson’ın hikayesini çizgi romanlarda adeta gerçek zamanda yaşadık. Önce Robin olarak karşımıza geldi daha sonra adım adım Nightwing oldu. Tüm bu sürece de yakından tanıklık ettik. Robin/Nightwing’in tüm başarılarını ve başarısızıklarını yol boyunca okuduk. İnsanlar en başta Robin olarak küçük görse de zaman içinde olgunlaşması bu tutumu değiştirdi. Yaşadığı ilişkiler, Batman ve etrafındakilerle olan çatışmaları en azından benim için fazlasıyla gerçekçiydi. Adeta Gotham City’yi izleyebildiğimiz bir pencere oldu kendisi.

Yönetmen McKay görünen o ki tüm bunları filme yansıtmayı planlıyor. Dick Grayson’ı başarılı bir şekilde beyaz perdeye uyarlamak isteyen McKay, bu rolü canlandıracak aktörün nasıl olması gerektiğini de söyledi. Daha önce Dave Franco bu role talip olmuştu. Eh, çok kısa bir süre önce Drake Bell’in Twitter üzerinden yaptığı paylaşımları da hatırlıyoruz. Ancak The Lego Batman Movie’nin yönetmeni çok farklı düşünüyor gibi!

Nightwing olacak kişi hem fiziksel hem de duygusal açıdan dayanıklı olmalı. Kendini tamamen adamalı. Her gün. Filmde zorlu yakın dövüş, jimnastik uygulamaları ve akrobasi olacak. Bir de duygusal açıdan da baskı oluşturacak. Yaptıklarımız tamamen gerçek olacak.