Uzun zamandır merakla beklenen Captain America: Civil War filmi çeşitli ülkelerde vizyona girmeye başladı. Bu ülkeler arasında Güney Kore de yer alıyor. Film Kore’de perşembe günü vizyona girdi. Daha ilk günden büyük ilgi gördü. Bu ilgi de filmin gişe hasılatına olumlu bir dönüş sağlayacak gibi görünüyor.

Yabancı kaynakların verdiği bilgilere göre Captain America: Civil War, Güney Kore’de tam 1,989 salonda birden gösterilmeye başlandı. Beş gündür gösterimde olan yapım 28.7 milyon dolar kazandırdı. Böylece Civil War, Güney Kore’nin en fazla izlenen yabancı filmi olmayı başardı. Ondan önce bu unvanı bir başka Marvel filmi olan The Avengers: Age of Ultron elinde bulunduruyordu. İkinci Avengers filmi ülkede açılışı 28.5 milyon ile yapmıştı.

Captain America: Civil War filminin gösterime girmesiyle üç haftadır Güney Kore’nin en çok izlenen yapımı olan Time Renegades ikinci sıraya geriledi. Üçüncü sırada yine bir Disney yapımı olan Zootopia yer alıyor.

Marvel’in Civil War isimli çizgi romanından uyarlanan filmin başrollerini Chris Evans ve Robert Downey Jr. paylaşıyor. Ancak ilgi çeken yapımın oyuncu kadrosu onlarla sınırlı değil. Bir Avengers filmini aratmayan yapımda ayrıca Sebastian Stan, Scarlett Johansson, Anthony Mackie, Jeremy Renner, Elizabeth Olsen, Paul Rudd, Paul Bettany, Tom Holland, Martin Freeman, Emily VanCamp ve Daniel Brühl gibi ünlü isimleri görüyoruz.

Türkçe ismi Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı olan film ülkemizde 6 Mayıs’ta vizyona girecek.